Filipinki powracają już w październiku!

Newsy
08.08.2013
Filipinki to my!, okładka

Filipinki to my!, okładka (Filipinki to my!, okładka)

"Filipinki - to my! To ilustrowana historia pierwszego polskiego girlsbandu", która przedstawia fenomen dziewczęcego zespołu wokalnego, założonego w 1959 roku w szczecińskim Technikum Handlowym, który w ciągu kilku lat podbił polski rynek muzyczny, sprzedając ponad milion płyt i osiągając status najpopularniejszej młodzieżowej grupy w Polsce.

Filpinki istniały od 1959 do 1974 roku. Wydały w tym czasie 17 płyt w Polsce oraz w Związku Radzieckim i USA, nagrały ponad 150 piosenek i dały ponad 4000 koncertów w Polsce, Związku Radzieckim, Kanadzie, USA, Anglii, Niemczech, Szwecji, Bułgarii i Czechosłowacji.

 

Filipinki to my!, okładka

Album prezentujący ich historię jest pierwszą wydaną w naszym kraju publikacją poświęconą polskiemu zespołowi muzycznemu zrealizowaną z tak wielkim romachem - znalazło się w nim ponad 700 zdjęć, około 300 artykułów prasowych, a także reprodukcje afiszy z koncertów polskich i zagranicznych, plakatów, ulotek i programów oraz unikalne dokumenty - listy od fanów zespołu z lat 60., umowy zawierane przez Filipinki z wytwórniami muzycznymi i rozgłośniami radiowymi, scenariusze programów telewizyjnych i dokumentacja wszystkich zagranicznych tournee.

 

Dołączona do albumu płyta zawiera 21 nigdy wcześniej niepublikowanych, a nawet nie emitowanych w radio utworów Filipinek z lat 1962 - 1970.". Autorem książki jest Marcin Szczygielski!

 

Filipinki to my!, okładka

 

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!