Michał Szpak z nową płytą "Byle Być Sobą"!

News
23.11.2015 19:37
Michał Szpak

Michał Szpak (Facebook.com/szpakmichal)

Nowy album Michała Szpaka "Byle Być Sobą", miał premierę 13 listopada. Na polskiej scenie Michał Szpak jest dziś artystą niepowtarzalnym jedynym w swoim rodzaju.

Szczerość, dążenie do celu mimo wielu przeciwności, wola walki - to jego ważne cechy. Od kilku lat ten wrażliwy romantyk uwodzi swoimi niezwykłymi umiejętnościami wokalnymi. Z powodzeniem śpiewał piosenki Niemena i znane hity z repertuaru Guns N'Roses, Leonarda Cohena czy Joe Cockera. Bez wątpienia dodaje kolorytu naszej scenie. Jak pokazuje liczba odsłon jego najnowszego singla „Byle Być Sobą” (niemal milion odsłon w dziesięć dni!) na nowy materiał czekało tysiące fanów.

Piosenka promuje pierwszy długogrający album Michała Szpaka „Byle Być Sobą”.
To zestaw 12 przejmujących piosenek zaśpiewanych po polsku i angielsku. Eklektyczny materiał pokazuje złożoną osobowość Szpaka. W większości nagrań słyszymy żywe instrumenty - nie brakuje tu brzmień symfonicznych, motywów niemal operowych, rockowych i elektronicznych, materiał ociera się o klimat vintage, całość  osadzona jest w nowoczesnej stylistyce.

Płyta "Byle Być Sobą” to istny wulkan emocji. Michał Szpak sam przyznaje, że nagrywanie tych piosenek nie było łatwe, bo wymagało od niego wspięcia się na wyżyny umiejętności. Niejednokrotnie śpiewa tu w rejestrach, do tej pory przez fanów niepoznanych. Na płycie znajduje się m.in. jego wielki hit sprzed kilku miesięcy, „Jesteś Bohaterem”, którym wygrał konkurs SuperPremier 2015 podczas 52 Festiwalu w Opolu.

Swoją płytę Michał Szpak dedykuje zmarłej niedawno mamie. To właśnie ona zaszczepiła w nim pierwiastek indywidualizmu, któremu upust dał na „Byle Być Sobą”.

Wokalista chciałby, by ten materiał był dla ludzi motywujący, żeby po przesłuchaniu dalej walczyli o własne zdanie, osobowość. Album ma przynieść fanom radość, nadzieję i wolę walki. Takie emocje niesie w sobie singiel „Byle Być Sobą”, taka jest też cała płyta. Wkrótce Michał Szpak zaprezentuje ją fanom podczas koncertów.

Na płycie znajdziecie:

1. Real Hero

2. Byle Być Sobą

3. Rosanna

4. Bo Życie Takie Jest

5. Tic Tac Clock

6. What A Shame

7. Upaść Ale Wstać

8. Znika Cały Mrok

9. Color Of Your Life

10. Ostatni Zakręt

11. Jesteś Bohaterem

12. Such Is Life

Michał Szpak - To właśnie muzykaW Radiu Złote Przeboje w programie "To właśnie muzyka" Michał Szpak, był gościem Tomka Brhela. Wywiad można odsłuchać TUTAJ

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!