Nowe piosenki na akustycznej płycie The Cranberries

Newsy
17.03.2017 16:52
The Cranberries

The Cranberries (Mat. zespołu)

28 kwietnia ukaże się nowy, wyjątkowy album rockowego The Cranberries. Dzieło zatytułowane "Something Else" powstało z udziałem Irish Chamber Orchestra i zawiera zbiór hitów zespołu w nowych, akustycznych aranżacjach oraz trzy zupełnie nowe utwory: "The Glory", "Rupture" i "Why".

Jako zapowiedź albumu zespół zaprezentował utwór "Linger", który pierwotnie znalazł się na debiutanckim albumie The Cranberries "Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We" wydanym w 1993 roku.

- To była pierwsza piosenka stworzona przeze mnie po dołączeniu do The Cranberries - wspomina wokalistka, Dolores O'Riordan. - Ja miałam wtedy 18 lat, najmłodsza osoba w zespole 16 lat i z pewnością nie wyobrażaliśmy sobie, że to będzie duży przebój.

Na "Something Else" znajdują się również premierowe kompozycje. Pierwsza z nich, "The Glory", powstała w sali prób Irish Chamber Orchestra.

- Pisząc ten numer, myślałam o tym, że zawsze jest nadzieja, że zawsze jest światełko w tunelu, nieważne jak ciężki moment w życiu mamy - opowiada frontmanka. - To czasami jest wyjątkowo trudne, ale zawsze trzeba myśleć pozytywnie i szukać wyjścia z sytuacji.

Kolejna nowa piosenka, "Rupture", opowiada o depresji i problemie poradzenia sobie z nią, natomiast utwór "Why?" powstał po śmierci ojca Dolores.

The Cranberries, zaraz po wydaniu albumu "Something Else", pojawią się w Polsce i 1 maja zagrają koncert we Wrocławiu podczas Thanks Jimi Festival. W czasie imprezy gitarzyści z całej Europy po raz piętnasty spróbują pobić Gitarowy Rekord Guinnessa.

Tracklista albumu "Somebody Else":
1. Linger
2. The Glory
3. Dreams
4. When You're Gone
5. Zombie
6. Ridiculous Thoughts
7. Rupture
8. Ode To My Family
9. Free To Decide 10.Just My Imagination
11.Animal Instinct 12.You & Me
13.Why

The Cranberries mają na swoim koncie sześć albumów, które sprzedały się w ponad 40 milionach egzemplarzy. Dyskografię zamyka płyta "Roses" z 2012 roku.

megafon.pl

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!