Elton John skończy z koncertami

Newsy
28.03.2017 11:31
Elton John

Elton John (MATEUSZ SKWARCZEK AGENCJA GAZETA)

Powraca temat koncertowej emerytury sir Eltona Johna. Poruszył go sam artysta.

Sir Elton John jeszcze kilka miesięcy temu podkreślał, że nie zamierza przechodzić na emeryturę. Jednak w niedawnej rozmowie z BBC 70-letni artysta nie był już tak kategoryczny. Przyznał, że w niedalekiej przyszłości podejmie decyzję co do dalszego koncertowania. Chciałby bowiem spędzać więcej czasu ze swoim partnerem Davidem Furnishem oraz dwoma synami.

- Prawdopodobnie podejmę taką decyzję w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Będę chciał przestać grać trasy - powiedział Anglik. - Chodzi tylko o granie tras. 70-latek to nie 60-latek ani 50-latek. Chcę więcej czasu spędzać z moimi chłopakami.

Zapewnił jednocześnie, że cały czas będzie komponował i wydawał płyty.

Synowie artysty (Zachary i Elijah) mają obecnie sześć i cztery lata.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji "Candle in the Wind", który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. "Billy Elliot", "Król Lew" czy "Aida".

megafon.pl

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!