Wybieramy najlepszą świąteczną piosenkę!

aga
16.12.2009 06:15
Bombka na choince w Londynie

Bombka na choince w Londynie (AP/ALASTAIR GRANT)

I umilmy sobie święta!

Jadąc dziś do pracy, usłyszałam w radiu tę piosenkę:

 Ucieszyłam się, bo bardzo ją lubię, ale zaraz zaczęły mi się przypominać kolejne. Lista okazała się bardzo długa i w zasadzie nie byłabym w stanie wymienić żelaznej trójki. Pomyślałam, że może Wy też macie swoje ukochane świąteczne przeboje i warto się nimi podzielić!

 

A Wy jakie piosenki kochacie?

Piszczcie w komentarzach pod tym tekstem i na naszym forum (tutaj), jakie przeboje najbardziej kojarzą się ze świętami. Aby lekko ograniczyć pole manewru (jest ich aż tak wiele), nie zaliczajmy do tego kolęd w "tradycyjnej" postaci. Z Waszych propozycji wybierzemy 30 i stworzymy ranking, na podstawie którego wybierzemy (a w zasadzie to Wy będziecie głosować) 15 najpopularniejszych piosenek.

 

Zgłaszać swoje propozycje możecie do niedzieli. Od poniedziałku do środy (godzina 16) odbędzie się głosowanie. Piosenki od miejsca 15 do 1 pokażemy na stronie ZP od 24.12 do 26.12.

 

Czekam na Wasze typy - Aga

Komentarze (22)
Zaloguj się
 • avatar

  propagandafan

  Oceniono 10 razy 8

  Święta, święta...dużo ciekawych piosenek, które kojarzą się z białym puchem i choinką. Niestety, nie nagrana została jeszcze taka, która skomentowałaby szał świątecznych zakupów w centrach handlowych i ogrom ludzi. Za to są inne, równie ciekawe. Co ja bym proponował? Takie o to hity: 1) Billy Mack - Christmas Is All Around Me, 2) Modern Talking - It's Christmas, 3) Hot Chocolate - Brand New Christmas, 4) Wizzard - I Wish Could Be Christmas Everyday, 5) Thomas Anders - Kisses For Christmas, 6) Elmo & Patsy - Grandma Got Run Over By A Reindeer, 7) Wham! - to to wiadomo co :P, 8) Queen - Thank God It's Christmas, 9) Krzysztof Antkowiak - Pada śnieg (a co!), 10) Modern Talking - Give Me Peace On Earth
  11) Slade - Merry X-Mas Everybody, 12) Katarzyna Skrzynecka - Oszaleli Anieli.

 • avatar

  justynats

  Oceniono 12 razy 8

  Zdecydowanie najlepsza piosenka, która oddaje klimat świąt to Modern Talking It's Christmas

 • avatar

  1984

  Oceniono 10 razy 8

  MOJE TOP 5 - BARDZO PROSZĘ JE ZAGRAĆ!! 1)Audrey Hannah - "It's December"; 2)Kate Bush - "December Will Be Magic Again"; 3)Modern Talking - "It's Christmas"; 4)Boney M - "The First Noel"; 5)Errol Brown - "Family Christmas Time"
  Wiem że macie te piosenki w bazie ponieważ leciały już u was nie raz, ale w tym roku jeszcze nie... Pozdrawiam :)

 • avatar

  1984

  Oceniono 7 razy 7

  @Propaganda... bardzo dobre kawałki świąteczne zgłosiłeś, sam się dziwię jak mogłem o nich zapomnieć... ;( Ale nic straconego, ważne że ty je wymieniłeś! Sam jeszcze chcę dorzucić coś po polsku i angielsku: Będą to: ANNA JURKSZTOWICZ - "Zima lubi dzieci najbardziej na świecie" oraz PAT WASTON - "It's Christmas Time". Resztę moich typów chyba już każdy zna ;) Ale jestem pod wrażeniem że tyle osób chce tego samego, po prostu super!! :) Wesołych Świąt :D

 • avatar

  outsider

  Oceniono 11 razy 7

  100 % MODERN TALKING - "It's CHRISTMAS" !!

 • avatar

  madziarka43

  Oceniono 9 razy 7

  @1984 chyba mamy podobny gust :) Moimi ukochanymi Xmassongami (które typuję do Topu 30) jest właśnie "It's Christmas" MODERN TALKING, "December Will Be Magic Again" KATE BUSH oraz "It's December" AUDREY HANNAH !! Zgłaszam te utwory i pozdrawiam!! :) Magda

 • avatar

  1984

  Oceniono 8 razy 6

  No tak, "It's Christmas" to zdecydowanie najlepsze dzieło Dietera Bohlena jakie stworzyli i tego na pewno nikt się czepiać nie będzie (nawet Pan Marek ;)) - bo piosence naprawdę nie można nic zarzucić!! Ale chciałbym jeszcze ponadto aby ZP puściło utwór "FELIZ NAVIDAD" (wykonanie dowolne). Pozdro :)

 • avatar

  fankamt

  Oceniono 10 razy 6

  Modern Talking, Boney M, Audrey Hannah oraz Kate Bush i Errol Brown - ich świąteczne piosenki typuję!!! Ale Modern Talking przede wszystkim! To oni grali prawdziwe ZŁOTE PRZEBOJE!!!

 • avatar

  darunia1994

  Oceniono 9 razy 5

  Ludzie!!! Modern Talking!!! Oni i tylko oni!!! Typuję "Give me peace on Earth" i miłą dla ucha piosenkę Thomasa Andersa "Kissses for Christmas" !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!