Złote Globy rozdane! [zdjęcia]

aga
18.01.2010 11:30
Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell na 67. rozdaniu Złotych Globów w Los Angeles.

Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell na 67. rozdaniu Złotych Globów w Los Angeles. (AP/Matt Sayles)

Mówi się, że nagrodzeni to pewniaki w wyścigu o Oscary. Zobaczcie, komu udało się tym razem.

 

Nikogo nie powinno dziwić, że wielkim zwycięzcą tegorocznego rozdania Złotych Globów jest "Avatar". Najnowsze dzieło Jamesa Camerona pokonało m.in. zachwalane "Bękarty Wojny", Quentina Tarantino.

 

 

Wydarzeniem gali było wspólne pojawienie się Alicji Bachledy-Curuś i Colina Farrella na czerwonym dywanie. Zagraniczne media piszą o polskiej aktorce, że jest Meksykanką, ale kto by tam dochodził prawdy...

 

Oto zwycięzcy wszystkich kategorii:

 

Najlepszy serial: Mad Men

Najlepsza rola żeńska w serialu: Julianna Margulies, The Good Wife

Najlepsza rola męska w serialu: Michael C. Hall, Dexter

Najlepszy serial komediowy lub musicalowy: Glee

Najlepsza rola żeńska w serialu komediowym lub musicalowym: Toni Collette, United States of Tara

Najlepsza rola męska w serialu komediowym lub musicalowym: Alec Baldwin, 30 Rock

Najlepszy miniserial lub film stworzony dla telewizji: Grey Gardens

Najlepsza rola żeńska w miniserialu lub filmie stworzonym dla telewizji: Drew Barrymore, Grey Gardens

Najlepsza rola męska w miniserialu lub filmie stworzonym dla telewizji: Kevin Bacon, Taking Chance

Najlepszy film: Avatar

Najlepsza rola żeńska: Sandra Bullock, The Blind Side

Najlepsza rola męska: Jeff Bridges, Crazy Heart

Najlepsza komedia lub musical: Kac Vegas

Najlepsza rola żeńska w komedii lub musicalu: Meryl Streep, Julie and Julia

Najlepsza rola męska w komedii lub musicalu: Robert Downey Jr., Sherlock Holmes

Najlepszy film animowany: Up

Najlepszy film zagraniczny: The White Ribbon (Germany)

Najlepsza żeńska rola drugoplanowa: Mo'Nique, Precious

Najlepsza męska rola drugoplanowa: Christoph Waltz, Inglourious Basterds

Najlepsza reżyseria: James Cameron, Avatar

Najlepszy scenariusz: Jason Reitman and Sheldon Turner, Up in the Air

Najlepsza ścieżka dźwiękowa: Michael Giacchino, Up

Najlepsza piosenka: "The Weary Kind," Music and Lyrics by Ryan Bingham and T Bone Burnett (Crazy Heart)

 


Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!