Misja rodzic w Radiu Złote Przeboje [KONKURS]

Redakcja
31.08.2017 15:55
Misja Rodzic w Radiu Złote Przeboje

Misja Rodzic w Radiu Złote Przeboje (domena publiczna)

Bycie rodzicem to niełatwe wyzwanie... A gdzie czas i energia na pracę i obowiązki zawodowe?

Już od poniedziałku, 4 września 2017 r., startujemy z nowym konkursem dla Słuchaczy Radia Złote Przeboje! Od poniedziałku do piątku od 14.00 do 18:00 zaproszone przez nas Gwiazdy opowiedzą nam na antenie jak połączyć obowiązki z karierą zawodową. Sponsorem nagród w konkursie jest Virgin Mobile.

Virgin Mobile

Dowiemy się od nich jak to jest być sławnym, odnoszącym sukces Rodzicem. Jeśli Wy też macie swoje sposoby na pogodzenie rodzicielstwa z karierą, piszcie e-mail na adres misjarodzic@zloteprzeboje.pl.

Autorzy najlepszych opowieści otrzymają nagrody - nowe telefony SAMSUNG Galaxy J3 (2016)!

SAMSUNG GALAXY J3
SAMSUNG GALAXY J3

REGULAMIN

Powodzenia!

LISTA ZWYCIĘZCÓW:

Michał z Częstochowy

Przymusowe wyjazdy służbowe traktuję jako szansę na rodzinny weekend poza miastem. Pakuję koszulę z krawatem i dres. Laptopa i kredki. Komórkę i badmintona. Po ważnym spotkaniu czas na rodzinne żagle czy wspólne patrzenie w gwiazdy. Każdą wolną chwilę między spotkaniami spędzamy tak, by nigdy nie żałować, że się czegoś nie zrobiło :)

Małgorzata z Pabianic

Jestem mamą 4 dzieci i wychowuje je sama - tak się życie ułożyło. Pracuję jako nauczyciel w świetlicy. Misja rodzic trwa u mnie 24 godziny na dobę, ale to, że jestem mamą jest moim napędem - daje kopa. Zawsze chce mi się wstać dla nich
po pracy z 25 dzieciakami, którym tez okazuję dużo serca i zaangażowania. W domu bawię się z maluchami, wspólnie gotujemy, siadamy przy stole i spędzamy czas. Weekendy i wszystkie dni wolne poświęcam czas swoim dzieciom, ale przygotowuję się do pracy, gdy pójdą spać... To moja misja rodzic...

Agnieszka z Sosnowca

Moje 4 sposoby na pogodzenie rodzicielstwa z karierą: 1. Pamiętać o DOBREJ ORGANIZACJI DNIA; 2. Starać się łączyć PRZYJEMNE z POŻYTECZNYM; 3. Być ASERTYWNYM; 4. Dbać o RELACJE Z BABCIAMI :)

Kamila z Brzeziny:

Macierzyństwo da się pogodzić z pracą zawodową. Wystarczy odpowiednio się zorganizować. Nie boję się prosić o pomoc najbliższych. Mogę liczyć na pomoc rodziców, teściów, a nawet rodzeństwa. Dodatkowo przestałam być idealna. Nie zawsze muszę mieć idealnie czysto czy też nie codziennie muszę mieć świeżo ugotowany obiad. Nic się nie stanie jeśli odgrzeje zupę z wczoraj. Codziennie ustalam sobie nowe priorytety - maksymalnie do 5 rzeczy. Są to najistotniejsze rzeczy, które muszę wykonać w tym dniu. Reszta trafia na listę rzeczy do wykonania jeśli zdążę. Staram się również codziennie znaleźć chociażby 20 minut tylko dla siebie - zazwyczaj wieczorem przy relaksującej kąpieli. Często pracuje w domu, więc zadbałam o miejsce do pracy i przechowywania dokumentów. Ułatwia mi to skupienie się jedynie na pracy, którą szybciej wykonuje, gdy nie jestem rozkojarzona przez inne rzeczy. Staram się doliczać czas na różne, nieprzewidziane zdarzenia do czasu swojej pracy. Jeśli uda mi się szybciej ją ukończyć wtedy przeznaczam go do czasu na zabawy z dzieckiem. Jednak jeśli praca wymaga więcej czasu nie martwię się, że nie zdążę. Nie muszę wtedy zarywać nocy. Pamiętam również o zdrowym odżywianiu. W ten sposób dbam o siebie. Najważniejsze jednak jest stawianie granic sobie i innym. W weekend zawsze mam wyłączony telefon służbowy, nie sprawdzam maila służbowego.

Sandra z Częstochowy:

Jak pogodzić rodzicielstwo z pracą? Połączyć to korzystając z tego, że grywam w teatrze, zabieram dzieciaki na próby, tam zostajemy po godzinach, przebieramy się w stroje i odgrywamy różne role. Ostatnio "graliśmy Kopciuszka". Mnie przypadła rola karocy. Dzieciaki biegają, a stroje i dekoracje walają się po całej sali. Ale to nieważne. Zakładamy różowe okulary i żyjemy daną chwilą ciesząc się, że mamy siebie.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!