IRA już 12 listopada zagra w Poznaniu!

Polecamy
26.10.2016 12:49
zespół IRA

zespół IRA (informacje prasowe)

Zespół świętuje w tym roku 30-lecie twórczości. Na koncercie nie zabraknie utworów z najnowszej płyty IRY pt. "My".

Grupa IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, założył ją gitarzysta Kuba Płucisz, jednak jej najbardziej rozpoznawalnym członkiem w zasadzie od samego początku był wokalista, Artur Gadowski. Zespół zaczynał od grania dość łagodnej, melodyjnej odmiany metalu, z czasem - kiedy zyskiwał coraz większą popularność - przesuwał się coraz bardziej w stronę delikatniejszych brzmień i bardziej popowego charakteru swoich piosenek.

Pierwszym wielkim sukcesem komercyjnym zespołu była wydana w 1991 roku płyta "Mój dom", druga w oficjalnej dyskografii. To właśnie na niej znalazło się kilka klasycznych już dziś przebojów zespołu, takich jak m.in.: "Bierz mnie" czy tytułowy "Mój dom" - zaraz po premierze płyty można je było na okrągło usłyszeć w radio czy telewizji.

08.05.2016 Lublin . Koncert zespolu Ira na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej , w ramach Dni Kultury Studenckiej Juwenalia . Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: juwenalia politechnika lubelska polibiuda dni kultury studenckiej studia studenci studiowac impreza zabawa koncert muzyka tereny zielone muzyk muzycy zespol scena estrada artysta artysci artur gadowskiJAKUB ORZECHOWSKI

Zespół zawiesił działalność w 1996 roku, ale już pół dekady później powrócił i z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Mimo licznych zmian składu - najważniejsza to opuszczenie zespołu przez jego założyciela, Płucisza - grupa nadal funkcjonuje bardzo aktywnie, nagrywa kolejne płyty i gra koncerty.

IRA - sobota, 12 listopada, godz. 19, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań, ul. Głogowska 14, bilety: 65-80 zł.

ZAPRASZAMY!

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!