To właśnie muzyka - Janusz Radek [posłuchaj]

To właśnie muzyka
13.08.2012
Janusz Radek

Janusz Radek (Materiały prasowe)

Wokalista, laureat licznych nagród, aktor teatralnych inscenizacji muzycznych, Janusz Radek, był gościem programu "To właśnie muzyka". Uważany jest za artystę, który nie boi się wyzwań i potrafi zmierzyć się z różnorodnym repertuarem - od Niny Hagen po Czesława Niemena i Violettę Villas. Posłuchajcie o czym artysta rozmawiał z Wozikiem.

Program "To właśnie muzyka w Radiu Złote Przeboje" z udziałem Janusza Radka:

Janusz Radek urodził się w 1968 roku, w Starachowicach. Jest absolwentem historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Początkowo był związany z krakowskim kabaretem Zielone Szkiełko.

18.03.2009 KRAKOW , FILHARMONIA KRAKOWSKA , KONCERT JANUSZA RADKA

Na początku lat 90. zaczęto dostrzegać talent Janusza Radka, czego dowodem były liczne nagrody przyznawane zarówno przez jurorów konkursów, jak i samą publiczność. Wokalista otrzymał laury m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Janusz Radek współpracował z wieloma znamienitymi twórcami, m.in. z Zbigniewem Preisnerem oraz Leszkiem Możdżerem. Szersza widownia kojarzy Radka przede wszystkim z udziału w projektach Piotra Rubika.

Janusz Radek ma na swoim koncie również solowe projekty. Jego ostatnia płyta to "Z ust do ust" i została wydana w tym roku.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!