To właśnie muzyka - Marek Kościkiewicz [posłuchaj]

To własnie muzyka
09.11.2012
marek kościkiewicz

marek kościkiewicz (mat. prasowe)

Marek Kościkiewicz zawitał w programie "To właśnie muzyka". Posłuchajcie jakie sekrety zdradził Wozikowi!

Koscikiewicz Marek

Program "To właśnie muzyka w Radiu Złote Przeboje" z udziałem Marka Kościkiewicza:

Pierwszy instrument

O codziennych rytuałach

Co by robił gdyby nie było muzyki?

Czy może pracować w domu?

Nowa płyta

Marek Kościkiewicz to polski muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów. Najbardziej znany ze swojej działalności w zespole De Mono.

Koscikiewicz Marek syn dziecko

Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Po ukończeniu studiów z zakresu wzornictwa przemysłowego, zajął się projektowaniem (opracował m.in. logotyp zespołu Oddział Zamknięty).

W 1987 roku założył, wspólnie z Dariuszem Krupiczem i Piotrem Kubiaczykiem, zespół pop-rockowy, który z początku przyjął nazwę "Mono", a następnie "De Mono". Przez wiele lat był liderem, gitarzystą, a także kompozytorem muzyki i autorem tekstów do największych hitów zespołu. Zespół koncertował w Polsce i za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych, sprzedał ponad milion płyt i otrzymał wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień.

W 1989 roku założył firmę fonograficzną Zic-Zac Music Company. Wytwórnia wydała kilka premierowych płyt artystów i zespołów takich jak: Kayah, Kazik Staszewski, Andrzej Piaseczny, Mafia, Varius Manx, Elektryczne Gitary, Golden Life oraz płyty Urszuli, Artura Gadowskiego i innych.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!