Perfect

Z pewnością na miano wielkiego światowego przeboju zasługuje piosenka, która uczyniła Stinga bogatym człowiekiem...

Co ciekawe Sting ma na to dowody..

Dostałem kiedyś certyfikat, kilka lat temu, od jednej z amerykańskich stacji radiowych. Było tam napisane, że piosenka była zagrana 10 milionów razy.

I dlatego w polskiej wersji tego przeboju właściwie mógł się pojawić tylko jeden głos. Głos
Grzegorza Markowskiego. Chociaż jak sam twierdzi, przez długi czas wstydził się śpiewać i
miał ogromną tremę.

Zaśpiewałem kiedyś w szkole podstawowej, dostałem piątkę bo śpiewałem w miarę czysto. Ale byłem bardzo zakompleksionym chłopcem. I prawdę mówiąc te kompleksy mnie determinowały długie, długie lata.

Przez kilkadziesiąt lat działalności zespołu Perfect uzbierało się sporo niezwykłych
opowieści, ot choćby jak to Grzegorz Markowski na jednym z koncertów zapomniał tekstu. Historia zaczyna się w jednym z polskich miast...

To był chyba Rzeszów albo Kraków. Dojechaliśmy na dwunastą czy drugą do Warszawy, wsiedliśmy w samolot, dolecieliśmy do Stanów Zjednoczonych. I ja pojechałem do jakiegoś radia, telewizji, wykąpałem się i pojechałem od razu bez snu na koncert. I zaczynają grać pierwszy akord, mówię. no znam piosenkę, ale co to za utwór?

I być może niektórzy z was tak samo pomyślą, gdy usłyszą piosenkę "Każdy oddech Twój" - bardzo znany utwór, czyli właśnie "Every Breath You Take" - zaśpiewany po polsku.

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • Krzysztof Warda

    Oceniono 3 razy 3

    Skoro mówimy o światowych przebojach, to warto wspomnieć o grupie Modern Talking i utworach "Brother Louie" oraz "Geronimo's Cadillac". Doczekały się one polskich wersji dzięki grupie Avobo, która wylansowała takie hity jak "Sopel lodu" (polska wersja "Brother Louie") oraz "Oddaję ci cały świat" (polska wersja "Geronimo's Cadillac"). Również grupa Toples miała na swoim koncie hit z repertuaru C.C. Catch "Ciało do ciała" (oryginał to "Heaven And Hell"), Piszę to jako ciekawostkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX