Warunki w sypialni

East News

Sen zajmuje około 1/3 naszego życia. Warto więc zadbać o to, by warunki w naszej sypialni sprzyjały odpoczynkowi. Ważne jest to, by do pomieszczenia, w którym śpimy wpadała niewielka ilość światła. Tutaj mogą pomóc wszelkiego rodzaju rolety, zasłony czy żaluzje. Mówi się, że nawet tak drobne szczegóły, jak maleńkie punktowe światełko monitora czy telewizora, ma tutaj znaczenie.

Prawidłowa temperatura w sypialni także robi różnicę. Najlepiej, gdy wietrzymy pokój tuż przed snem. W trakcie odpoczynku w pomieszczeniu nie powinno być więcej niż... 18 stopni! Brzmi jak Syberia, od czego jednak są kołdry, koce czy narzuty? To właśnie dzięki takiej temperaturze wzrośnie nasz komfort snu i możemy uniknąć bólów głowy, które towarzyszą nam, gdy w sypialni fundujemy sobie "żar tropików".

Odpowiednio dobrany materac jest kolejnym ważnym aspektem. W dobie nieskończonych możliwości istnieje naprawdę wiele wariantów jeśli chodzi o podłoże, na którym śpimy. Miękkie, średnio-twarde, twarde, sprężynowe, lateksowo-kokosowe, z gąbki - wybór jest ogromny!

Pamiętajcie, że raz na kilka lat powinno się wymieniać materac.

O tym, że warto zasypiać w ciszy, nie musimy już chyba wspominać...

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX