"Jolene" Dolly Parton w zupełnie nowej wersji

Marcin Michałowski
27.11.2018 12:23
Dolly Parton

Dolly Parton (Youtube (kadr z filmu Dolly Parton - Jolene 1973))

Utwór promuje nowy film platformy Netflix, w którym w głównych rolach wystąpiły Jennifer Aniston i Danielle Macdonald.

Pierwszym singlem zwiastującym soundtrack do filmu „Dumplin'” był utwór „Here I Am” z 1971 roku, na którym gościnnie zaśpiewała Sia. Teraz do sieci trafiła nowa wersja jednego z najbardziej kultowych kawałków Dolly Parton „Jolene”. Artystka nagrała w sumie aż sześć piosenek na ścieżkę dźwiękową. Oprócz duetu z Sią na płycie usłyszymy Mirandę Lambert, Mavis Staples, Elle King, Alison Krauss i Rhondę Vincent. Symfoniczne wykonanie ballady „Jolene” dodało jej wyjątkowego uroku, a w tej aranżacji głos Dolly Parton brzmi magicznie. Sami posłuchajcie!

 

Komedia „Dumplin'”, w której w głównych rolach zobaczymy Jennifer Aniston Danielle Macdonald jest oparta na podstawach powieści Julie Murphy o tym samym tytule. Film będzie opowiadał historię nastolatki, która ma obsesję na punkcie swojej idolki Dolly Parton. Aniston wcieli się w rolę „królowej matki”, która przysporzy swojej córce sporo kłopotów. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu.

 

Płyta ze ścieżką dźwiękową trafi na półki sklepowe 30 listopada 2018 roku,a film będzie miał premierę na platformie Netflix już 4 grudnia 2018 roku.