"Piękna i Rycerz": Nowy teledysk Anity Lipnickiej [WIDEO]

Redakcja
04.12.2019 08:04
Anita Lipnicka

Anita Lipnicka (fot. Michał Pańszczyk)

Utwór pochodzi z albumu "OdNowa", który ukazał się pod koniec października 2019 roku.

Oryginalna wersja utworu „Piękna i Rycerz” pochodzi z pierwszej solowej płyty Anity Lipnickiej p.t. „Wszystko się może zdarzyć” wydanej w 1994 roku. Nowa odsłona piosenki wyprodukowana przez Bartka Szczęsnego ( Rebeka Duo) jest drugim singlem promującym album „OdNowa”, który ukazał się niedawno z okazji 25-lecia pracy twórczej artystki.

Zobacz klip:

 
To było bardzo odkrywcze spotkanie. Jakby ktoś otworzył przede mną drzwi do nowego, obcego mi dotąd świata, który mnie wciągnął, zafascynował. Od samego początku Bartek miał jasną wizję kierunku, w którym chciał iść z tą piosenką. Taneczny beat pierwszej wersji aranżu był dla mnie sporym zaskoczeniem, jednak w miarę, gdy dochodziły kolejne warstwy instrumentalne, szlachetne elektroniczne brzmienia, precyzyjnie tkane wokół żywego, pulsującego basu, piosenka nabierała głębi i sensualnego feelingu. Jakby była stworzona po to, by ostatecznie zaistnieć w tym wcieleniu.

- opowiada o tej współpracy Anita.

Piosenkami promującymi dotychczas album "OdNowa" były „Piosenka księżycowa” wyprodukowana na nowo przez Kubę Karasia (The Dumplings) oraz „Bones Of Love”, za którego aranżację odpowiada Urbanski (Rysy).

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!