Dzieci z całego świata zaśpiewały cover zespołu Queen "We Are The Champions"

Marcin Michałowski
15.11.2018 09:15
Queen Tribute

Queen Tribute (Youtube (kadr z filmu Queen Tribute - We Are The Champions - Child Prodigy Cover | Maati Baani))

Ta kultowa piosenka z repertuaru zespołu Queen doczekała się już wielu przeróbek. Takiej jeszcze nie słyszeliśmy.

Maati Baani – indyjskie małżeństwo wpadło na pomysł, aby wraz z pomocą utalentowanych dzieci z całego świata nagrać własną wersję wielkiego przeboju zespołu QueenWe Are The Champions”. Jak możecie się domyślić całość wypadła magicznie. Zresztą sami zobaczcie.

 

„We Are The Champions” to bezapelacyjnie jeden z największych hitów zespołu Queen. Piosenka została wydana w 1977 roku na albumie „News of the World”. Utwór ten można najczęściej usłyszeć podczas różnego rodzaju imprez sportowych. W 1994 roku promował Mistrzostwa Świata w Stanach Zjednoczonych.

Film „Bohemian Rhapsody” w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Brayana Singera bije aktualnie rekordy popularności na całym świecie. Obraz przedstawia historię legendarnego wokalisty zespołu Queen i ich drogę do sławy. W rolach głównych oprócz niesamowitej kreacji Ramiego Maleka występują, Gwilym Lee, który gra Briana Maya, Ben Hardy wcielił się w Rogera Taylora, a Joe Mazzello jako basista John Deacon.

Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniem zespołu Queen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile.

Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat. 

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!