Tak wyglądały próby do legendarnego koncertu Queen na "Live Aid"

Marcin Michałowski
27.11.2018 08:43
QUEEN - Live Aid

QUEEN - Live Aid (Youtube (kadr z filmu QUEEN - Live Aid - Rehearsal - RARE !))

W czeluściach internetu znaleźliśmy nagranie z prób do jednego z najsłynniejszych koncertów charytatywnych w historii.

Zespół Queen wystąpił podczas koncertu „Live Aid” na stadionie Wembley, 13 lipca 1985 roku. Ich koncert zapisał się w historii jako jeden z najlepszych na całym festiwalu, a wierni fani twierdzą, że to było najważniejsze 20 minut w historii muzyki rockowej. Zobaczcie, jak zespół przygotowywał się do tego wyjątkowego wydarzenia.

 

Przypominamy, że oprócz Queen podczas koncertu „Live Aid wystąpili między innymi: Phil Collins, David Bowie, The Who, U2, Sting, Paul McCartney czy Wham!. Dzięki zaangażowaniu muzyków udało się zebrać ponad 100 milionów dolarów dla ofiar głodu w Afryce. 

Film „Bohemian Rhapsody” w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Brayana Singera bije aktualnie rekordy popularności na całym świecie. Obraz przedstawia historię legendarnego wokalisty zespołu Queen i ich drogę do sławy. W rolach głównych oprócz niesamowitej kreacji Ramiego Maleka występują, Gwilym Lee, który gra Briana Maya, Ben Hardy wcielił się w Rogera Taylora, a Joe Mazzello jako basista John Deacon.

Zobaczcie również koniecznie porównanie występu Queen na Live Aid z jego rekonstrukcją w filmie „Bohemian Rhapsody". Wyszło rewelacyjnie!

 

Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniem zespołu Queen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile.

Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat. 

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!