Utalentowany 7-latek zaśpiewał i zagrał w "Idolu" przebój Queen [WIDEO]

Marcin Michałowski
07.05.2019 09:32
VIRAL 7-y.o. Pianist Avett Maness Performs 'Bohemian Rhapsody'

VIRAL 7-y.o. Pianist Avett Maness Performs 'Bohemian Rhapsody' (Youtube)

Jurorzy nie kryli wzruszenia.

W jednym z ostatnich odcinków amerykańskiej wersji programu „Idol” najwięcej emocji wzbudził występ 7-letniego Avetta Raya Manessa. Chłopiec bardzo szybko stał się gwiazdą Youtube'a, dzięki swojej mamie, która umieszcza jego nagrania w sieci. Największą popularnością cieszy się jego wykonie przeboju QueenBohemian Rhapsody”. Nagranie ma już ponad 4 miliony wyświetleń!

Avett postanowił spróbować swoich sił w talent show, gdzie zaśpiewał i zagrał na fortepianie cover hitu Queen. Zobaczcie, jak sobie poradził.

 

Imponujące jest to, że chłopiec sam w wieku 11 miesięcy nauczył się grać na pianinie! Avett Ray jest całkowicie niewidomy na jedno oko i ma ograniczoną zdolność widzenia na drugie. Urodził się z fibroplazją nerwu wzrokowego. Nie powstrzymało go to jednak przed rozwijaniem swojego talentu.

Mama młodzieńca jest bardzo dumna z syna i jak przyznała w wywiadzie dla stacji CBS News, ma nadzieję, że jego talent zwiększy świadomość ludzi i zachęci do zwiększania dostępności zasobów dla osób niepełnosprawnych:

Muzyka wypełnia jego całe ciało. Avett naprawdę ćwiczy teraz codziennie. Odkąd odnalazł w sobie ten talent, ludzie ciągle proszą go o jakiś występ. Jestem bardzo dumna!

W jury talent show „American Idol” zasiadają Lionel RichieKaty Perry i Luke Bryan. Zwycięzca programu otrzyma możliwość podpisania kontraktu z wielką wytwórnią muzyczną na sześć albumów. 

Trzymamy kciuki za jego dalsze dokonania! 

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!