Historia Pearl Jam na srebrnym ekranie

"Peral Jam Twenty" - już wkrótce w polskich kinach.

 

20 września w wybranych kinach wyświetlony zostanie film "Pearl Jam Twenty". W realizacji biograficznego dzieła w reżyserii Camerona Crowe'a udział brał także David Lynch.


Dzieło stanowi kompleksową historię kapeli z Seattle od jej założenia, przez wielki sukces na początku lat 90. i częściowe wycofanie się z blasku jupiterów, po obecny status grupy otoczonej wiernym kręgiem fanów. Twórca "Twin Peaks" pojawia się w roli dziennikarza, pytającego wokalistę Eddiego Veddera o jego zainteresowanie muzyką.

Obrazowi "Pearl Jam Twenty" towarzyszy soundtrack, który skompilował Crowe. Podwójne wydawnictwo zawiera niespotykane i niepublikowane dotychczas utwory z 20-letniej kariery Pearl Jam. W sprzedaży pojawi się również tak samo zatytułowana książka autorstwa Jonathana Cohena i Marka Wilkersona, ze słowem wstępnym napisanym przez reżysera oraz wywiadami z Bruce'em Springsteenem, Neilem Youngiem i Dave'em Grohlem.

Zwiastun filmu a także informacje dotyczące innych jubileuszowych projektów czy listę kin (wciąż powiększaną), w których prezentowany będzie film możecie znaleźć >>TUTAJ<<

 

Pearl Jam pracuje obecnie nad dziesiątym albumem, który ukaże się nakładem należącej do formacji firmy Monkeywrench Records. Studyjną dyskografię Amerykanów zamyka longplay "Backspacer" z września 2009 roku.

 

 

za megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!