Tori Amos zabiera w mentalną podróż

10.08.2011 18:00

facebook.com

We wrześniu ukaże się nowy longplay Tori Amos, "Night of Hunters".

 

Na albumie znajdzie się cykl pieśni zainspirowanych najpopularniejszymi tematami muzycznymi pochodzącymi z różnych kompozycji powstałych na przestrzeni ostatnich 400 lat.

Po to sięgnęłam do klasycznej formy pieśni, by za jej pośrednictwem opowiedzieć współczesną historię - wyjaśnia gwiazda. - Główną bohaterką mojej opowieści jest kobieta rozczarowana, zakleszczona w niesatysfakcjonującym, dopalającym się związku. W ciągu jednej nocy doznaje olśnienia, które sprawia, że odkrywa siebie na nowo. Słuchacz ma szansę towarzyszyć jej podczas tej mentalnej podróży. Jest świadkiem przemiany bohaterki. Z nią i towarzyszącą jej muzyką dociera do stanu pełnej samoświadomości. Ma szansę zajrzeć w głąb emocjonalnych i muzycznych zawiłości.


Wykorzystując klasyczną formę, artystka kreuje całkowicie nowe jakości. Oddala się maksymalnie od oryginału, a jednocześnie składa głęboki ukłon w stronę kompozytora.

Jednym z przewodnich tematów tego albumu jest motyw łowcy i ofiary oraz to, jak te dwie postawy współistnieją wewnątrz nas samych - dodaje piosenkarka.


Dzieło wydane zostanie przez wytwórnię Deutsche Grammophon, najbardziej prestiżową firmę fonograficzną specjalizującą się w muzyce klasycznej.

W ramach promocji wydawnictwa Amos wystąpi 13 października w Sali Kongresowej w Warszawie.

Dorobek Amerykanki zamyka album "Midwinter Graces" z listopada 2009 roku.

 

 

za megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!