Nowa Anna Maria Jopek

14 października ukażą się długo oczekiwane trzy płyty Anny Marii Jopek.

 

Ten miesiąc dla fanów Anny Marii Jopek będzie na pewno udany. Artystka prezentuje aż trzy nowe wydania płyt. Każda z nich różni się tak bardzo od siebie, że z pewnością będziecie chcieli mieć je wszystkie!Pierwsza "POLANNA" to nowe spojrzenie na piękne i ważne momenty w dziejach naszej muzyki. Od Wacława z Szamotuł, przez stare pieśni ludowe, Stanisława Moniuszkę, Mieczysława Karłowicza aż po Karola Szymanowskiego i Skaldów. Wśród utworów także kompozycja premierowa.  W powstałym specjalnie na ten projekt zespole między innymi: kubański mistrz fortepianu, Gonzalo Rubalcaba, wielka dama polskiego folku Maria Pomianowska i klasyczny wiolonczelista Rafał Kwiatkowski. Gościnnie Stanisław Soyka.

 

Kolejna płyta nosi tytuł "HAIKU" jest to próba odnalezienia wspólnego zbioru dla tradycji muzyki polskiej i japońskiej. Projekt nagrany i firmowany wspólnie z najwybitniejszym japońskim artystą jazzowym, pianistą Makoto Ozone. Gościnnie na bambusowych fletach artysta teatru Kabuki: Tomohiro Fukuhara. Wśród utworów kompozycje premierowe.


Trzecia płyta to "SOBREMESA" to historie z Lizbony, gdzie artystka czuje się bardzo dobrze i jak sama mówi znalazła "drugi dom". To także zbiór jej ukochanych piosenek ze świata kultury portugalskiej. Wśród gości bez wątpienia najwięksi artyści tej sztuki:  między innymi "Książe Fado" Camane, charyzmatyczne głosy z Wysp Zielonego Przylądka: Sara Tavares i Tito Paris, legendarny pieśniarz portugalski Paulo de Carvalho, angolański multiinstrumentalista i wokalista Yami czy kultowy brazylijski kompozytor i wokalista Ivan Lins.

Artystka śpiewa także po portugalsku, momentami nawet w criolo i kimbundu.Album nagrany został w Lizbonie ze stworzonym specjalnie na tę okazję multikulturowym zespołem, z którym Anna Maria Jopek ruszy w trasę po Polsce w listopadzie.Te trzy albumy będą dostępne także w specjalnym pojedynczym wydawnictwie,  gdzie muzyce towarzyszy fotograficzna opowieść w stu kadrach o minionych trzech latach, jakie dzielą nas już od epoki "ID" i premiery książki / płyty : "Dwóch Serduszek".


Producentem wykonawczym całego wielotomowego przedsięwzięcia, współproducentem muzycznym "Polanny" i "Sobremesy", fotografem i współtwórcą szaty graficznej wszystkich albumów, a także autorem ośmiu nowych tekstów na płytę "Sobremesa" oraz premierowej piosenki na "Polannę" jest Marcin Kydryński.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!