Zobacz, jak zgarnąć "80 milionów"!

Już niedługo w kinach nowa produkcja filmowa "80 milionów". Dzieło Waldemara Krzystka, twórcy "Małej Moskwy" zobaczymy w kinach 25 listopada.

 

„80 milionów” to niezwykła opowieść o  wydarzeniach, które naprawdę miały miejsce. Rzecz dzieje się na Dolnym Śląsku w latach 80. Film opowiada o historii wyprowadzenia z wrocławskiego banku tytułowych 80 milionów przez młodych działaczy dolnośląskiej Solidarności.

 

Waldemar Krzystek o filmie:

 

Chciałbym, aby powstał film z wartką, wciągającą akcją w gatunku komedii kryminalnej. Śmieszny, kiedy trzeba i trzymający w napięciu, kiedy jest to niezbędne.

 

We wtorek, 8 listopada zakończyły się zdjęcia do teledysku nagranego do nowej wersji utworu „Chcemy być sobą” - legendarnej kompozycji Zbigniewa Hołdysa. Współczesną aranżację  wykonał Abradab, współtwórca nurtu hardcore psycho-rap, jeden z założycieli formacji rapowej Kaliber 44. Wokalnie wspiera go Grzegorz Markowski, frontman Perfect.

 

 

 

 

 

Reżyserią teledysku zajął się Jacek Kościuszko, nominowany do Fryderyka za klip do piosenki „Nie mogę cię zapomnieć” Agnieszki Chylińskiej. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt teledysków zrealizowanych dla topowych wykonawców. Wyreżyserował między innymi klip Kazika Staszewskiego do „Ballady o Janku Wiśniewskim” - utworu promującego film „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

Poniżej przedstawiamy zwiastun filmu:

 

 Premiera teledysku "Chcemy być sobą" wkrótce!

 


OBSADA:

Józek: Krzysztof Czeczot

Piotrek: Maciek Makowski

Staszek: Wojtek Solarz

Frasyniuk: Filip Bobek

kapitan Sobczak: Piotr Głowacki

Stary: Mariusz Benoit

major Bagiński: Jan Frycz

Żegota: Krzysztof Stroiński

Biskup: Adam Ferency

Anka: Agnieszka Grochowska

Czajka: Antonina Choroszy

Natalia: Emilia Komarnicka

Marta: Olga Frycz

Maks: Marcin Bosak

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!