Odeszła diva polskiej estrady!

Po ciężkiej, wieloletniej chorobie, w sobotę zmarła diva polskiej piosenki - Irena Jarocka. Postać której nikomu nie trzeba przedstawiać. "Gondolierzy znad Wisły", "Motylem jestem", "Kocha się raz", "Odpływają kawiarenki", "Wymyśliłam cię" czy "Beatlemania story" to tylko wycinek z jej wspaniałego, muzycznego dorobku.


Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/irena-jarocka-przegraa-z-nowotworem-mozgu-gwiazdy-wspominaja-jarocka_223436.html

Irena Jarocka urodziła się 18 sierpnia 1946 roku w Srebrnej Górze. Zadebiutowała zaledwie w wieku 20 lat występem na festiwalu piosenki w Opolu. W ciągu swojej wspaniałej kariery brała udział w  licznych festiwalach polskich oraz zagranicznych.

Irena Jarocka studiowała biologię, ale natura obdarowała ją wspaniałym głosem oraz niebanalną urodą to miało wpływ na całe jej życie! Szybko zamieniła marzenia o byciu nauczycielką, na pasję śpiewania. Kiedy cieszyła się największą popularnością, kochało się w niej pół Polski. Mężczyzn uwodziła wielki oczami i ciepłym uśmiechem, kobiety delikatnym głosem.

- Dopóki są odbiorcy, nie ma rzeczy niemodnych - powtarzała chętnie w wywiadach starą dewizę francuskiego gwiazdora piosenki Charlesa Aznavoura.

Była klasyczną artystką estradową, wierną konwencjom obowiązującym w złotej erze muzyki pop. Popularność zdobyła dzięki płytom i radiowym przebojom oraz licznym występom na festiwalach (była stałym gościem na scenach amfiteatrów w Opolu i Sopocie) i w programach telewizyjnych.

Posłuchajcie jednego z największych przebojów Ireny Jarockiej "Wymyśliłam Cię":

Śpiewała u boku takich gwiazd jak Mireille Mathieu, Charles Aznavour, Michel Legrand, zespół ABBA, Suzi Quatro, Karel Gott, Helena Vondraczkova. W Polsce nagrywała piosenki m.in. z Czerwonymi Gitarami i Budką Suflera.

Kariera Ireny Jarockiej nie była związana tylko z muzyką. W 1976 r. zagrała w kinowej wersji serialu Czterdziestolatek, do którego napisała także piosenki:

"A kiedy już przyjdzie czas..."

Przez kilkanaście lat przebywała w Stanach. Do Polski powróciła w 2007 roku. Od kilku lat walczyła z nowotworem, wszyscy mięli nadzieję, że wygra tę ciężką walkę. Niestety w sobotę odeszła od nas, w swoją najdłuższą podróż. Irena Jarocka zostanie pochowana w Katakumbach na Starych Powązkach w Warszawie.


SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!