Pectus na nowo

W grudniu 2011 roku Tomasz Szczepanik ogłosił nowy skład zespołu Pectus. Obecnie skład tworzą bracia: Marek, Mateusz i Maciej Szczepanik. Zespól rozpoczął prace nad nowym albumem, którego premiera planowana jest na wrzesień 2012 roku

Wcześniej PECTUS będzie można zobaczyć w nietypowej dla siebie roli, jaką jest występ w widowisku muzyczno - teatralnym "ANTYGONA 2012”  w reżyserii Tadeusza Kijańskiego. Bracia Szczepanik wystąpią w roli chóru greckiego. Muzykę do słów Tadeusza Kijańskiego skomponował Tomasz Szczepanik. W planach jest także soundtrack ze ściężką dźwiękową. W rolę Antygony wcieli się Joanna Liszowska. Premiera planowana jest na początek maja.

Praca nad muzyką do Antygony była dla mnie dużym wyzwaniem. Do tej pory komponując piosenki  w PECTUS rozpoczynałem od melodii, następnie pisałem tekst. Tym razem dostałem scenariusz od reżysera, który zawierał teksty do wszystkich utworów, a ja musiałem stworzyć muzykę. Większość utworów śpiewam wspólnie z braćmi, są też jednak takie, które wykonuje Joanna Liszowska. Jestem bardzo zadowolony z efektu i mam nadzieję, że moja przygoda z muzyką teatralną czy filmową na tym się nie skończy - mówi Tomek o swojej pracy nad sztuką.

Posłuchajcie jednego z największych przebojów Pectus - Oceany

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!