Czy to koniec "Szansy Na Sukces"?

Ręka do góry jeśli jest ktoś, kto nigdy nie oglądał programu "Szansa Na Sukces". Program przez prawie dwie dekady wypromował masę świetnych wokalistów. Podobno po 20-tu latach program znika jednak z anteny. Jest to dobry moment na krótkie prześledzenia jego historii.

Program zadebiutował w Telewizyjnej Dwójce w listopadzie 1993 roku. Jego pomysłodawczynią jest Elżbieta Skrętkowska, a prowadzącym wybitny polski dziennikarz muzyczny Wojciech Mann. Był pierwszym programem typu talent show w Polsce.

Wojciech Mann

Przez lata zmieniało się w programie niewiele, od minimalistycznej dekoracji, po multimedialny i nowoczesny wystrój. Jednak niezmienna została formuła programu oraz pomysłowość twórczyni programu, Elżbiety Skrętkowskiej oraz prowadzącego Wojciecha Manna.

Elżbieta Skrętkowska i Wojciech Mann

Idea jest prosta, w każdym odcinku pojawiają się goście specjalni, zespoły lub wokaliści, których losowo wybrane piosenki  śpiewane są przez amatorów. Zwycięzca odcinka w nagrodę ma możliwość wykonania piosenki z artystą. Ponadto bierze udział w corocznym koncercie finalistów, który odbywa się w Sali Kongresowej w Warszawie. Zwycięzca finału ma prawo wziąć udział w Koncercie Debiutów podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Szansa Na Sukces, fot. facebook

Z całą pewnością w dobie kolorowych programów rozrywkowych, nastawionych na rozrywkę i promujących niekoniecznie osoby mające talent wokalny Szansa Na Sukces jest ostoją i kuźnią telentów. Od udziału w programie swoją karierę rozpoczęło wielu świetnych artystów, jak chociażby Justyna Steczkowska, Kasia Cerekwicka czy Szymon Wydra.

Posłuchajcie jak debiutowały niektóre gwiazdy

W1994 roku w programie wzięła udział Justyna Steczkowska, pochodząca z rodziny z muzycznymi tradycjami zadziwiła wszystkich niezwykłym wokalem śpiewając piosenkę zespołu Manam - Boskie Buenos

W 1995 roku wystąpiła w programie urocza i wstydliwa dziewczyna, Kasia Stankiewicza nie dość, że zajęła pierwsze miejsce, to tak się spodobała Robertowi Jansonowi z zespołu Varius Manx, że rok później, po odejściu Anity Lipnickiej została wokalistką tego zespołu.

Również Andrzej Lampert wypłynął na głębokie wody showbiznesu dzięki udziałowi w programie i to aż dwa razy w roku 1997 i 1998. Obecnie cieszy się sporą popularnością i jest wokalistą zespołu Pin.

W 2004 roku pojawiła się nikomu nie znana Anna Józefina Lubieniecka, która wygrała odcinek z udziałem zespołu Wilki i błyskawicznie zaczęła spełniać swoje muzyczne marzenia. Najpierw śpiewając u Piotra Rubika obecnie będąc wokalistką zespołu Varius Manx.

Ponadto przez program przewinęło się wiele osób, które pomimo braku wygranej zrobiły karierę, jak chociażby Szymon Wydra, Tomasz Makowiecki, czy Ewa Farna. Niestety, po 20-tu latach program znika z anteny. Czy raz na zawsze? Na pewno najbliższe miesiące pokażą, czy renoma programu przychyli sie do tego, że ponownie zagości na szklanym ekranie.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!