40 urodziny Garou!

Kanadyjski wokalista przyszedł na świat 26 czerwca 1972 roku. Garou być może nigdy nie zostałby muzykiem, gdyby jego rodzice nie podarowali mu dziecięcej gitary, na której jako 3-letni chłopiec wygrywał pierwsze melodie.

Wokalista swój pierwszy zespół The Windows and Doors założył w latach szkolnych razem ze swoimi kolegami. Młodzi twórcy grali covery legendarnego The Beatles, marząc o wielkiej karierze.

W kolejnych latach, piosenkarz śpiewał zarówno w barach, jak i na ulicy, przy akompaniamencie gitary. Trzeba przyznać, że musiał być bardzo zdeterminowany.

Przełomowym zwrotem w jego karierze stał się rok 1995, kiedy to założył formację The Untouchables. Zespół bardzo szybko osiągnął sukces i posypało się mnóstwo propozycji. Wtedy to Garou został odkryty przez Luca Plamondona, który zaproponował mu główną rolę w musicalu "Notre Dame de Paris". Dobrze zapowiadający się artysta nie mógł mu odmówić.

Od tamtej pory muzyk mógł współpracować z wielkimi gwiazdami. Śpiewał m.in. z Celine Dion oraz z Bryanem Adamsem.

Wreszcie w 2000 roku, Kanadyjczyk wydaje debiutancką płytę zatytułowaną "Seul". Na sukces krążka pracowało wielu znakomitych kompozytorów oraz producentów. Wszystko po to, by dzieło było różnorodne i wyjątkowe.

Dwa lata później Garou odwiedził Polskę. Koncertował w wielu miastach, wystąpił także na festiwalu w Spocie. Niezaprzeczalnie Garou ma wielu wiernych fanów wśród polskiej publiczności.

W 2003 roku, artysta wydał drugą płytę "Reviens". Dzięki temu albumowi rozpoczął współpracę z dwoma francuskimi artystami Geraldem de Palmas i Jean Jacques Goldmanem.

W 2006 roku ukazał się jego kolejny album, zatytułowany po prostu "Garou". Przy płycie współpracował ze swoimi sprawdzonymi znajomymi: Luciem Plamondonem, Jacques Veneruso.

Życzymy Garou wszystkiego najlepszego!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!