Ania Dąbrowska na żywo w hołdzie Jacksonowi i ze swoją muzyką

Ania Dąbrowska nie przestaje promować swej najnowszej płyty "Dla naiwnych marzycieli". Artystka zapowiedziała kolejną odsłonę trasy. Wystąpi też na specjalnych show z serii Tribute to Michael Jackson & Whitney Houston.

Koncerty projektu "Tribute to Michael Jackson" to symfoniczne widowiska, które w ciągu dwóch poprzednich edycji wypełniły niejedną salę koncertową w Polsce. Tradycyjnie już nieśmiertelne przeboje króla popu, w specjalnie przygotowanych aranżacjach, wykonają: Ania Dąbrowska, Kuba Badach, Kasia Cerekwicka oraz zespół Riffertone, Kasia Rościńska, Aleksandra Nowak i Maciej Starnawski. Towarzyszyć im będą Chór Akademicki UAM, Orkiestra Symfoniczna l'Autunno oraz band pod kierownictwem Jacka Piskorza, który to objął kierownictwo muzyczne nad całym wydarzeniem.

Oto harmonogram koncertów planowanych na listopad i grudzień:
19 listopada - Poznań Tribute to Jackson, Hala "Arena"
20 listopada - Katowice: Tribute to Jackson - Spodek
22 listopada - Lublin, Centrum Spotkania Kultur
24 listopada - Kraków: Tribute to Jackson, ICE Kraków Congress Centre
26 listopada - Stary Sącz, Centrum Kultury i Sztuki
27 listopada - Radzionków, Centrum Kultury "Karolinka"
5 grudnia - Częstochowa Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (koncert charytatywny)
09 grudnia - Szczecin: Tribute to Jackson, Azoty Arena
11 grudnia - Gdynia: Tribute to Jackson, Gdynia Arena
14 grudnia - Warszawa: Stodoła

Ania Dąbrowska obecna jest na scenie od ponad dekady (debiutowała w 2004 roku krążkiem "Samotność po zmierzchu"). Dotychczas nagrała sześć znakomicie przyjętych płyt. Pięć z nich zdobyło platynowy status. Łącznie sprzedała ponad 300 tysięcy egzemplarzy. Jest jedną z najczęściej nominowanych artystek do Nagrody Muzycznej Fryderyk i obecnie ma w dorobku 8 statuetek.

Jej ostatni album "Dla naiwnych marzycieli" zadebiutował na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży już w dniu premiery (tj. 4 marca 2016). Od tego momentu płyta Ani nie schodzi z OLiS-u. Została wyróżniona przez ZPAV platyną.

za megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!