Carlos Santana przeprasza za komentarz o Beyoncé

Carlos Santana tłumaczy się ze swych słów pod adresem Beyoncé. 69-latek przeprasza za swój komentarz dotyczący gwiazdy.

Przypomnijmy, że legendarny gitarzysta powiedział, że Amerykanka nie jest prawdziwą wokalistką.

- Sądzę, że Adele wygrała, dlatego, że naprawdę potrafi śpiewać - powiedział gitarzysta w rozmowie z Australian Associated Press. - Z całym szacunkiem dla naszej siostry Beyoncé. Jest piękną kobietą, na którą chce się patrzeć, ale to rodzaj muzycznego modelingu. Muzyka, do której dobiera się suknię. Nie jest wokalistką w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Z całym do niej szacunkiem. Adele jest taką wokalistką. Nie ma ze sobą tancerzy, rekwizytów. Po prostu wchodzi na scenę i śpiewa piosenkę. I to wszystko. Dlatego to ona wygrywa.

Oczywiście, w sieci zawrzało i Santana musiał się tłumaczyć ze swych słów.

- Chciałem po prostu pogratulować Adele - wyjaśnia. - Mój komentarz został niestety wyrwany z kontekstu. Darzę Beyoncé wielkim szacunkiem, zarówno jako artystkę jak i człowieka. Zasługuje na wszystkie nagrody, jakie jej przyznają. Życzę Beyoncé i jej rodzinie wszystkiego najlepszego.

Adele zdobyła podczas ostatniej ceremonii 5 nagród Grammy, Beyoncé opuściła galę z 2 statuetkami. Odbierając nagrodę za album roku, Angielka powiedziała, że nie może jej przyjąć, gdyż ta należy się właśnie Beyoncé.

Carlos Santana to jeden z największych gitarzystów wszech czasów. Na koncie ma 10 nagród Grammy i 3 statuetki Latin Grammy. Wylansował przeboje "Black Magic Woman", "Oye Como Va", "Samba Pa Ti", "Maria Maria", "Corazón Espinado" i "Smooth".

Adele ma na koncie trzy długogrające dzieła "19" (2008), "21" (2011) i "25" (2015). Jej płyty rozeszły się na świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay Angielki osiągnął w Stanach Zjednoczonych diamentowy status. Oznacza to, iż krążek "25" kupiło 10 milionów Amerykanów. Za przebój "Skyfall" do tak samo zatytułowanego filmu o przygodach Jamesa Bonda wokalistka otrzymała Oscara, Złoty Glob i Grammy.

W ciągu blisko 20 lat na scenie Beyoncé sprzedała ponad 100 milionów albumów jako solistka i 60 milionów z Destiny's Child. Jej ostatni longplay "Lemonade" miał premierę 23 kwietnia 2016 roku.

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!