Depeche Mode wspominają Davida Bowiego na trasie

Zespół Depeche Mode rozpoczął światową trasę koncertową. W repertuarze znalazło się miejsce na hołd dla Davida Bowiego.

5 maja zespół wystąpił w Sztokholmie, gdzie zainaugurował tournée. Fani usłyszeli na żywo nie tylko klasyki jak "Everything Counts", "In Your Room", "Enjoy the Silence", "Never Let Me Down Again" czy "Personal Jesus", piosenki z nowej płyty "Spirit" (w tym "Where's the Revolution", "Cover Me" i "Going Backwards"), ale i przeróbkę hitu Davida Bowiego "Heroes". Amatorskie nagranie tego wykonania możecie zobaczyć poniżej.Longplay "Spirit" miał premierę 17 marca. 21 lipca z nową płytą Depeche Mode wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Poprzednie trzynaście albumów studyjnych DM dotarło to Top 10 list sprzedaży w ponad 20 krajach, w tym Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ostatni - "Delta Machine" - zadebiutował na szczycie oficjalnych list sprzedaży w 12 krajach, także w Polsce, gdzie był najlepiej sprzedającą się zagraniczną płytą roku 2013.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Jego ostatnia płyta, "Blackstar", ukazała się na dwa dni przed jego śmiercią, w dniu jego 69. urodzin.

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!