Jak brzmi najbardziej przerażający instrument na świecie?

Zastanawialiście się w jaki sposób powstają najstraszniejsze odgłosy z filmów grozy? My już wiemy! Ostrzegamy osoby o słabych nerwach...

Niedzielny wieczór, masz ochotę na dawkę filmowej rozrywki. Miałeś zwariowany weekend pełen wrażeń, więc komedia romantyczna Cię nie usatysfakcjonuje. Rozglądasz się po pokoju, sprawdzasz grunt, szukasz aprobaty nie wiadomo skąd.

Tak, to najlepsza pora na obejrzenie horroru! Popcorn zrobiony, stanowisko kinowe przygotowane, produkcja wybrana, czas... start!

Zaczyna się, wcale się nie boisz, wszystko jest ok, tylko te dźwięki. Aaaaa! Nie wziąłeś koca żeby się zakryć! Co teraz??? Teraz to masz nockę z głowy przez koszmary, po zaspanej głowie przenikają Cię odgłosy z filmu, a poniedziałek w pracy zapowiada się nieciekawie.

No właśnie, te odgłosy. Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób są uzyskiwane i czy istnieje taki zawód jak "dźwiękowiec grozy"? W pewnym sensie tak. Dowiedzieliśmy się też, że istnieje specjalna maszyna, która produkuje najbardziej przerażające brzmienia, jakie tylko można by sobie wyobrazić.

Pomysłodawcą przerażającej maszyny jest dźwiękowiec - Mark Korven - który miał dość pobierania sampli, siłą rzeczy powtarzających się w wielu filmach grozy. Chciał wykreować absolutnie nowe brzmienia, które będą bezpośrednio kojarzyć się najstraszniejszymi scenami horrorów.

Trzeba przyznać. Twórca osiągnął swój cel!             

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!