Jak wyglądała jesienna moda w Polsce lat 80.?

Magdalena Słomka
27.09.2017 17:16
Pokaz mody Telimena jesień-zima 86/87

Pokaz mody Telimena jesień-zima 86/87 (kadr z wideo)

Robi się coraz chłodniej, pora zainwestować w palta i inne ciepłe kubraczki. Zobaczcie, jak ubierali się Polacy w połowie lat 80. - być może się zainspirujecie!

Jak pamiętacie lub się domyślacie, sklepowy asortyment 30 lat temu przyprawiał o zawrót głowy... z rozpaczy. Na półkach nie leżało zbyt wiele, a na to co było, trzeba było mieć kartki lub wtyki.

Jak się nie miało, co się lubiło, to się kombinowało. Sukienka uszyta z męskiej koszuli? Proszę bardzo. Spodnie przerobione na plecak? Nie ma sprawy. Jednak skądś trzeba było czerpać inspiracje na krawieckie przeróbki.

Wyobraźcie sobie, że przy całej szarości dnia codziennego i ogólnej biedzie, na polskich salonach odbywały się pokazy mody. Co królowało na wybiegach w latach 80. w Polsce? Tak zwana "obszerna forma" i...

A zresztą, zobaczcie sami!

Niesamowite jest to, że moda rzeczywiście wraca. Wiele z tych elementów jeszcze 10 lat temu uznalibyśmy za niemodne. Jednak teraz? Oversizowe płaszcze i kurtki, plisowane spódnice czy wąsy na męskich twarzach. Naprawdę nie sposób nie zobaczyć tych samych elementów na dzisiejszych ulicach.

Tęsknicie za kolorową modą lat 80.?

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!