Zrób to sam: miniaturowy Freddie Mercury

Magdalena Słomka
09.10.2017 12:07
Figurka Freddiego Mercury'ego

Figurka Freddiego Mercury'ego (kadr z YouTube'a Juliana LePine Sculptures- ENGLISH)

Wokalista zespołu Queen wyszedł jak żywy! Zobaczcie wideo, w którym widać proces tworzenia miniaturowej figurki na kształt Freddiego Mercury'ego.

Naprawdę dobrze jest czasem wrócić do podstaw i stworzyć coś z niczego. Prace manualne relaksują i pozwalają oderwać się od szarej rzeczywistości. Nie mówimy tu o arcydziełach malarstwa, wypalaniu ceramicznej zastawy czy narysowaniu komiksu w zaawansowanym programie komputerowym.

Czasem wystarczy wydziergać szalik na drutach, narysować laurkę dla bliskiej osoby czy ulepić coś z plasteliny. Proste czynności uświadamiają nam, że wiele zależy od nas i sami możemy wykreować rzeczywistość wokół siebie.

Filmik, który obejrzycie poniżej wyjątkowo cieszy oczy nie tylko fanów grupy Queen. Brazylijska artystka - Juliana LePine - postanowiła udostępnić instruktażowy filmik, w którym krok po kroku pokazuje proces powstawania figurki Freddiego Mercury'ego. Szczegółowość z jaką tworzy swoje małe dzieło, powala na kolana.

Jak to wygląda?

Tak, wiemy, że potrzeba dużego talentu, by stworzyć takie małe arcydzieło... Jednak nie ma się co porównywać i nawet jeśli "nasz Freddy" wyjdzie podobny bardziej do Krzysztofa Krawczyka, ważne, że zrobiliśmy coś kreatywnego!

Podoba Wam się ta figurka?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!