Pierwsze demo 16-letniego Davida Bowiego trafi na aukcję!

Nagranie pochodzi z 1963 roku i zostało odrzucone przez wytwórnię fonograficzną. Jego cena może osiągnąć nawet 10 000 tysięcy funtów. Posłuchajcie fragmentu.

Bowie miał 16 lat, gdy nagrał wraz ze swoim zespołem The Konrads piosenkę "I Never Dreamed". Było to jego pierwsze studyjne demo, które w tamtym czasie zostało odrzucone przez wytwórnię fonograficzną. Piosenkę udało się odnaleźć po latach w archiwach perkusisty The Konrads, Davida Hadfielda.

Zamożni fani Davida Bowiego mogą już zacierać ręce, ponieważ utwór we wrześniu 2018 roku ma trafić na aukcję. Oczekuje się, że jego cena może osiągnąć nawet 10 000 tysięcy funtów.

David grał w zespole The Konards na saksofonie, jednak zadecydowano, że na odnalezionym nagraniu powinien zaśpiewać jako główny wokalista.

Hadfield wspomina:

David nie miał aspiracji, aby zostać wokalistą w tamtym czasie. Jego serce i myśli były skoncentrowane na tym, aby zostać światowej sławy saksofonistą.

Artysta szybko opuścił zespół, aby pod koniec lat 60. zaistnieć jako solowy artysta z debiutanckim albumem 'Space Oddity' z 1969 roku.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku w Nowym Jorku w wieku 69 lat. Dwa dni wcześniej ukazał się jego ostatni pożegnalny album "Blackstar".

Jak oceniacie nagranie?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!