Najbardziej absurdalne teledyski

Teledysk trwa najczęściej 3-4 minuty, ale daje twórcom duże możliwości do pokazania ich kreatywności. Poziom absurdu w niektórych wideoklipach przekracza normę co najmniej kilkukrotnie. Co artyści są w stanie zrobić, aby ktoś zwrócił uwagę na ich muzykę? Co muszą brać, żeby stworzyć lub wystąpić w takich klipach? Bo naprawdę ciężko nam uwierzyć, że bez używek może powstać coś takiego.

1. Devo - Whip It

 

Muzycy, w czapkach przypominających klosze i kowboje śpiewają piosenkę o batożeniu:

 Jest też wersja dziecięca tego zespołu:

 

 

 

2. Electric Six - Gay Bar

 

"Dziewczyno, zabiorę cię do gejbaru, zabiorę cię do gejbaru, gejbaru, gejbaru / Zacznijmy wojne, wojnę nuklearną w gejbarze, w gejbarze, w gejbarze. Chcę wydać wszystkie twoje pieniądzę w gejbarze, gejbarze, gejbarze.''To tylko część tekstu piosenki. Jeżeli dodamy do tego teledysk, w którym prezydent Abraham Lincoln, tańczy w skórzanych slipach, w Białym Domu, na rurze to mamy teledysk "Gay Bar" grupy Electric Six:

 

 

 

3. OK Go - Here It Goes Again

 

Bieganie synchroniczne na bieżniach to specjalność zespołu OK GO:

 

 


Po nagraniu tego teledysku stali się sławni, wystąpili nawet na gali MTV. Zresztą już pierwszy ich klip do kawałka "A Million Ways" z drugiej płyty zdobył dużą popularność:

 

 

 

 

4. Olivia Newton John - Physical

 

Jeżeli już jesteśmy na siłowni, to nie można zapominać o Olivii Newton John, najbardziej znanej z roli w musicalu "Grease". Po klapie wrotkarskiego musicalu science fiction "Xanadu" nagrała piosenkę "Physical":

 

 

5. Tommy Seebach - Apache

 

Było o kowbojach, nie zapominamy więc o... Apaczach. W duńskim wykonaniu (w dodatku to cover kultowego w pewnych kręgach The Shadows...)

 

 

6. Avalanches - Frontier Psychiatrist

 

To bardzo dobry teledysk i świetny kawałek, ale żeby wymyślić to wszystko, trzeba mieć naprawdę wyjątkowe umiejętności:

 

 

7. Dwaj gwiazdorzy z Hong Kongu - cover Boney M

 

Niestety nie znamy ich nazwisk, ale choreografia w tym klipie "powala".

  

 

Z polskich odlotów:

 

Kapitan Nemo we własnej osobie:

 

 

 Tadeusz Wożniak i "Zegarmistrz Światła":

 Zastrzegamy od razu, że nie ma tutaj wszystkich absurdalnych i odjechanych teledysków - liczymy na to, że przedstawicie nam swoje typy.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!