Pierwsze prace gwiazd

Mylą się Ci, którzy sądzą, że świetnie zarabiające dziś gwiazdy, były bogate od zawsze. Trudna sytuacja finansowa sprawiła, że znani i lubiani w młodości imali się różnych zajęć.

 

Gdzie pracowały kiedyś gwiazdy?

 


 
   
Brad wielki kurczak Pitt
 Naga kelnerka z cukierni
Jako młody chłopak postanowił wyjechać do Hollywood i tam uczyć się aktorstwa. By zarobić na lekcje, Brad podjął pracę jako kierowca. Miał też drugą, dużo ciekawszą - ubrany w kostium wielkiego kurczaka reklamował na ulicy sieć restauracji El Pollo Loco. Pewnie wyda się to dziwne, ale to właśnie ta praca pomogła Bradowi zrobić karierę w Hollywood. Łowczyni młodych talentów pod dziwacznym strojem dostrzegła dobrze zapowiadającego się aktora, któremu zostawiła swoją wizytówkę. Wkrótce Pitt zagrał w reklamie spodni Levi's. Dzięki niej zwrócili na niego uwagę hollywoodzcy producenci... Dalszy ciąg tej historii już znacie - Brad Pitt stał się popularnym, świetnie zarabiającym aktorem.
 Kiedy w latach siedemdziesiątych Madonna rzuciła szkołę i wyjechała do Nowego Jorku, zamieszkała u poznanego na ulicy chłopaka. Chciała robić karierę jako tancerka. Jednak by się utrzymać, musiała zacząć pracę w cukierni Dunkin' Donuts, gdzie serwowała ludziom ciastka. Zarobione tu pieniądze wystarczały zaledwie na opłacenie najtańszego pokoju. W związku z tym Madonna imała się dorywczych zajęć - m.in. pozowała nago do zdjęć i zagrała w niskobudżetowym horrorze "A Certain Sacrifice". Film trafił do dystrybucji dopiero wtedy, gdy Madonna była już sławna.  
   

 
   
Najseksowniejszy klaun Wiśnia pakował cebulę
Kolorowy strój, peruka i malunki na twarzy. Nie, nie - Hugh wcale nie pracował jako drag queen. W 1988 zatrudnił się w jednym z cyrków, w którym był... klaunem. Po latach aktor przyznał, że kochał tę pracę, bo uwielbia bawić ludzi. Nie przeszkadzało mu nawet to, że za godzinę dostawał tylko 20 dolarów. I kto by pomyślał, że parę lat później występujący na arenie klaun zostanie uznany za najseksowniejszego mężczyznę na świecie?
 Zanim stał się sławny, starał się zrobić karierę jako biznesmen. Jej początki miały miejsce w hurtowni cebuli, gdzie Michał Wiśniewski pakował warzywa w kontenery i wysyłał za granicę. Zajmował się też produkcją plastikowych kart, z których tworzono m.in. karty bankomatowe. Później wraz z Jackiem Łągwą zorganizował pierwszą w Polsce imprezę karaoke. Wtedy też powstał zespół Ich Troje...
   

 
   
Niańczyła dziecko Kukulskiej Handlował na stadionie
To nawet zabawne. Kiedyś Maja była fanką Natalii. Jeździła na koncerty i działała w fan klubie. Udało jej się nawet zaprzyjaźnić z gwiazdą. Kiedy przyjechała na studia do Warszawy, Natalia postanowiła jej pomóc. Zaprosiła ją do swojego domu i zatrudniła jako nianię swojego małego dziecka. Maja przez rok mieszkała w domu Natalii. Podobno to właśnie Kukulska załatwiła Sablewskiej pracę w wytwórni Universal. Zaczynała od parzenia herbaty, a dziś promuje produkt o nazwie "Doda". Właściwie można by powiedzieć, że kiedyś Majka była nianią dziecka Natalii Kukulskiej, dziś natomiast jest nianią Rabczewskiej.   
 Tomasz Karolak w młodości imał się wielu bardzo różnych zajęć. Handlował na Stadionie Dziesięciolecia ciuchami i obrotomierzami do Simsona. Pracował też na budowach i w tartakach. W okresie studiów przez rok dorabiał sobie jako ochroniarz na osiedlu. Ponoć było to strasznie nudne zajęcie. Aktor przyznaje dziś, że doświadczenia z każdego z tych zawodów przydały mu się w czasie pracy nad rolami filmowymi.
   

  
   
Śpiewała na weselach
  
W domu Doroty Gardias nie przelewało się. Kiedy jej rodzice stracili pracę, wraz z braćmi postanowiła im pomóc. Chłopaki organizowali dyskoteki w szkołach, a Dorota razem ojcem zaczęła jeździć po weselach. On grał, ona śpiewała.
- Brałam udział w konkursach piękności, chodziłam po wybiegach, śpiewałam w zespole w Hrubieszowie. Z tego utrzymywałam się jako studentka. Dziś zastanawiam się, jak dawałam radę - powiedziała pogodynka w wywiadzie dla "Vivy!"
  

Madonna jako kelnerka w cukierni czy Brad Pitt jako maskotka kurczak - dziś ciężko jest nam to sobie wyobrazić. Kiedy jednak dowiadujemy się, że największe gwiazdy zarabiały kiedyś w ten sposób, zyskują one w naszych oczach. Nawet jeśli któryś zawód wydaje się nam śmieszny, to trzeba pamiętać, że... żadna praca nie hańbi.  

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!