Cztery najbardziej obciachowe trendy lat 80.

aga
08.12.2009 05:50
...z pominięciem polskich trendów.

1. Pudlopodobne fryzury

Kobiety poświęcają fryzurom szczególną uwagę. Dzięki nim mogą czarować, kusić i przekonywać. Mężczyźni włosami określają przynależność społeczną (bogaty / wesoły / artysta / brudas). Obie płcie dzięki dobremu uczesaniu potęgują swój zwierzęcy magnetyzm. I tylko chęcią upodobnienia się do zwierzęcia można usprawiedliwić fakt, że dwadzieścia lat temu popularność zdobyły fryzury, z których szczytów widać było sąsiednie miasta.

 

Mieli je wszyscy - muzycy, aktorzy, zwykli ludzie, dzieci, a nawet psy. Najlepszy efekt uzyskiwano w połączeniu z flanelową koszulą (w przypadku mężczyzn) lub bluzką z poduszkami na ramionach (kobiety).

 

2. Adidasy noszone przez metalowców

Metal to poważna muzyka. Tak poważna, że pod jej wpływem można nawet ugotować domowego sierściucha. Mówimy o muzyce tak hardkorowej, że od jej miłośników wymaga się posiadania odrębnej garderoby. W końcu trudno być bardziej mrocznym, niż kiedy nosi się na sobie wyflaczoną krowę.

 

 

Niestety, w latach 80. technika pozostawania w mroku nie była jeszcze dopracowana i ci, którzy chcieli uchodzić za Synów Władcy Ognia, zamiast w nabijanych ćwiekami, drewnianych czółnach obitych skórą, paradowali w mięciutkich, sportowych bamboszach. Równie dobrze mogli śpiewać o tym, jak pomogli rodzicom pozmywać naczynia.

 

 

3. Okulary przeciwsłoneczne

80's to epoka plastiku i pastelowych kolorów. Nie ma w tym nic złego - w końcu to specyficzna kolorystyka nadaje uroku filmom z tamtego okresu. Ale każdy, nawet najlepszy wynalazek, może zostać wykorzystany do bardzo złych celów.

 


Trudno uwierzyć, że to, co dziś szpeci jak towarzystwo Michała Wiśniewskiego, kiedyś mogło upiększać. Chyba nic nie przebije brzydoty "modelu kosmicznego". Przynajmniej można było równo przyciąć od niego grzywkę.

 

 

 

 

 

4. Słuchanie Modern Talking

Przypomnijmy: Modern Talking to dwóch facetów w pastelowych koszulach, z fryzurą typu "mój pies też tak ma!"

 

 

Jeśli jeszcze nie wiecie, dlaczego znaleźli się na tej liście, to czytajcie dalej. Obaj członkowie duetu przyznali swego czasu, że aby napisać hit, wystarczy kawałek skocznej melodyjki i proste rymy, w których często pojawia się słowo "love". Wprawdzie według tego schematu grali też Beatlesi, przynajmniej zanim ich inspiracją nie stała się Lucy in the Sky with Diamonds, ale oni przynajmniej robili to z klasa. Gdyby kiczowatość Modern Talking mierzyć w centymetrach, to niemieckiej pary wstydziliby się nawet Marsjanie. To ostateczny, koronny obciach epoki, który powinien zostać wymazany z kart historii. Zresztą sami posłuchajcie.UWAGA! Przed włączeniem filmiku należy zatkać uszy.

 


 

źródło: Infomuzyka.pl / Michał Puczyński, kultturystyka.blox.pl

Więcej o:
Komentarze (9)
Zaloguj się
 • avatar

  1984

  Oceniono 12 razy 6

  Według Pana Niedźwieckiego to obciach, według innych nie :) Ja tam bardzo lubię MT!

 • avatar

  sylwka

  Oceniono 9 razy 5

  słuchanie modern talking to coś obciachowego? ;D

 • avatar

  justynats

  Oceniono 6 razy 4

  Czy pan Niedźwiecki mógłby zająć się czymś innym niż mówieniem co dla niego jest obciachem i zakazywaniem tego? On po prostu zazdrości takim zespołom jak Modern Talking popularności i zakazuje tego. Jego ulubione piosenki nie są ulubionymi piosenkami wszystkich ludzi, mimo że w swoich programach dyktuje co inni mają słuchać.

 • avatar

  Gość: Gość

  0

  Kocham Modern Talking!!!!!

 • avatar

  Gość: Gość

  0

  Modern Talking jest NAJLEPSZE a wy nie wiecie z czego się śmiejecie KIEDYŚ to byście szaleli za tym zespołem a DZIŚ tylko obelgi OGARNIJCIE SIĘ

 • avatar
 • avatar

  zychu

  0

  Modern Talking to lata młodości moich rodziców, a sam teraz jestem fanem tego zespołu i nie wstydzę się tego. Mam to gdzieś czy komuś się podobają ich bity na organkach czy nie. Ważne, że mi wpadają w ucho i chętnie je sobie nucę. Modern Talking 4Ever ;)

 • avatar

  Gość: Gość

  0

  "To ostateczny, koronny obciach epoki, który powinien zostać wymazany z kart historii."
  Tak, i dlatego sprzedano ponad 120 milionow plyt z ta muzyka. Zupelnie nie pojmuje jak mozna nie rozumiec, ze na wszystko jest czas i miejsce. Ze ta sama osoba moze sluchac i Modern Talking, i The Beatles, i Sting'a, i Sade, i Chopina.

 • avatar

  mojaem

  Oceniono 5 razy -3

  i wy się pytacie czy to obciach..?
  To już nawet nie obciach na to nie było i nie ma określenia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!