Historia Myslovitz już na sklepowych półkach

Myslovitz znani są w całej Polsce. Przyszedł czas, by powstała biografia o chłopakach, którzy od 17 lat niezmiennie zaskakują. "Myslovitz. Życie to surfing" już do kupienia.

 

Książka jest 288-stronicową, autoryzowaną historią grupy. Zawiera ponad 350 unikalnych fotografii. Leszek Gnoiński szczegółowo opisuje w niej losy grupy od jej romantycznych początków, po spektakularny sukces okupiony konfliktem wewnątrz zespołu.


Przy pisaniu biografii autor przeprowadził wywiady nie tylko z muzykami Myslovitz i ich najbliższymi współpracownikami, ale także z osobami, które miały wpływ na historię zespołu (realizatorami nagrań, twórcami okładek, muzykami gościnnie występującymi z grupą). W książce można znaleźć wypowiedzi m.in. słynnego operatora Janusza Kamińskiego, aktora Jerzego Stuhra, muzyków Andrzeja Smolika, Leszka Możdżera czy fotografa Ryszarda
Horowitza.Munieka Staszczyka, lider zespołu T.Love, napisał we wstępie do książki:

Myslo na polskiej scenie są już instytucją i myślę, że mają ogromny wpływ na współczesną generację zespołów gitarowych, są dla nich wzorem.

Piotr Stelmach (Trójka) o książce:

Zawsze miałem wrażenie, że Myslovitz to zespół kompletny. Trudno bowiem mówić o jakimkolwiek kroku artystycznym tych pięciu wspaniałych facetów w kategorii wpadki czy porażki. 17 lat wspólnego grania i mnóstwo doświadczeń. Ich jako muzyków i nas jako odbiorców. Super, że ktoś to wreszcie opisał i włożył w okładki. Jeszcze lepiej, że ta historia nie jest zamknięta!

Leszek Gnoiński
to dziennikarz muzyczny. W jego dorobku znajdują się książki "Kult Kazika", "Raport o Acid Drinkers", "Encyklopedia polskiego rocka" (wraz z Janem Skaradzińskim), a także filmy "Historia polskiego rocka" i "Beats Of Freedom" (oba stworzone z Wojciechem Słotą).

Książka ukazuje się nakładem Wydawnictwa 3kafki. Cena rynkowa to 68 złotych.


Infomuzyka.pl/materiały prasowe

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!