Piątkowe premiery kinowe

Komedia z przymrużeniem oka, thriller na podstawie Larssona, słodka komedia i coś dla dzieci. Jest w czym przebierać.

Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Ten piątek jest wyjątkowo obfity w premiery filmowe. Jedną z ważniejszych jest ekranizacja pierwszej powieści Stiega Larssona. Czy można z powodzeniem skondensować 600-stronicową książkę? Okazuje się, że tak.

Skazany w procesie o zniesławienie dziennikarz śledczy podejmuje się niezwykłego zlecenia. Na prośbę właściciela koncernu przemysłowego bada tajemniczą sprawę kryminalną sprzed lat. Wraz  z pomagającą mu młodą hakerką Lisbeth zagłębia się w mroczną i krwawą historię rodziny. Kolejne elementy łączą się w całość i przybliżają do rozwiązania śmiertelnej układanki. W trakcie śledztwa między dziennikarzem i dziewczyną rodzi się niebezpieczna fascynacja.
Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - zwiastun
 

Nigdy nie mów nigdy

Kolejna lekka, łatwa i przyjemna komedia. W rolach głównych Janek Wieczorkowski i Anna Dereszowska. 
30-letnia Ama jest odnoszącą sukcesy, zimną i skuteczną "łowczynią głów" dla międzynarodowych korporacji. Wiedzie typowe życie bogatej i niezależnej warszawskiej singielki, która rozładowuje stres w nocnych klubach, bawiąc się do rana i podrywając przypadkowych mężczyzn. Jednak pod pancerzem oschłej i nieprzystępnej karierowiczki ukrywa osobiste nadzieje związane z posiadaniem dziecka, z którego już raz kiedyś zrezygnowała dla pracy. Życie Amy wypada z rutynowego toru, gdy pierwszy raz pozwala sobie na nieprofesjonalne zachowanie - randkę z przystojnym Markiem, którego "złowiła" dla amerykańskiego klienta z Doliny Krzemowej.
 
Nigdy nie mów nigdy
 
 

Fame/Sława

Czy watro nagrywać na nowo coś, co było dobre. Może niekoniecznie, ale na pewno można na tym zarobić. W ten sposób powstało "Fame".
Historia studentów nowojorskiej szkoły teatralnej, którzy marzą o wielkiej sławie piosenkarzy i aktorów. Barwna opowieść o dojrzewaniu, pasji, miłości i cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces.
 
 
 

Terra 3-D

Coś dla młodszych widzów również się znajdzie. Film oczywiście w polskiej wersji językowej. Swoich głosów użyczyli m.in. Maria Peszek i Paweł Małaszyński.
Mala zamieszkuje piękną planetę Terra - miejsce gdzie czci się pokój i tolerancję. Niestety - spokój mieszkańców zostaje zakłócony przez Ziemian, którzy szukają nowego miejsca do osiedlenia, po tym jak na ich planecie wyczerpały się wszystkie surowce. Wraz z rozpoczęciem inwazji na Terrę porwany zostaje ojciec Mali - Roven. Dziewczynka ma nadzieję go uratować, dlatego ukrywa ziemskiego lotnika Jima, którego samolot rozbił się podczas ataku. Mala opiekuje się Jimem i pomaga mu w powrocie do zdrowia. Tak rodzi się prawdziwa przyjaźń, a Mala i Jim obmyślają plan w jaki sposób uratować zarówno ludzką rasę jak i planetę Terra.
Terra - zwiastun
 

Białe szaleństwo

Film produkcji norweskiej, więc trzeba się przygotować na trochę innym klimat.  Reklamowany jest jako "antydepresyjna komedia zza kręgu polarnego".
Trzydziestoletni Jomar przechodzi trudny okres w życiu. Nie potrafi zapomnieć o dziewczynie, która porzuciła go dla najlepszego przyjaciela. Pewnego dnia dowiaduje się, że mieszka ona na dalekiej północy... z dzieckiem, którego on być może jest ojcem.
"Białe szaleństwo" - zwiastun
 

Rec 2

Druga część krwawego hiszpańskiego horroru z zombie w roli głównej. Dla ludzi o stalowych nerwach.
Kontynuacja trzymającego w napięciu horroru. Akcja rozpoczyna się dokładnie w momencie zakończenia się pierwszej części - w trakcie wejścia oddziału SWAT do budynku opanowanego przez zarażonych wirusem ludzi. Tym razem akcja nagrywana jest kamerkami, które noszą agenci, próbujący zapanować nad niebezpiecznym wirusem.
 

Tybetańska Księga Umarłych

Dokument traktujący o powstałej w okresie starożytności Tybetańskiej Księdze Umarłych zawierającej podstawowe nauki buddyjskie. Mówi ona o śmierci i o tym, co dzieje się później.
 
 
 

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!