Piątkowe premiery kinowe

Dla każdego coś miłego.

W tym tygodniu na ekranach kin pojawiło się aż pięć nowości:

 

1. Rewers

 

Objawienie tegorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. "Rewers" zgarnął kilka nagród w najważniejszych kategoriach: najlepszy film, najlepsza aktorka (Agata Buzek), drugoplanowa rola męska (Marcin Dorociński). Nasz kandydat do Oscara.

Niezwykła, zrealizowana w konwencji czarnej komedii opowieść z mrocznych czasów stalinizmu. Jej bohaterką jest Sabina, 30-latka z inteligenckiego domu, której babka i matka próbują - bezskutecznie - znaleźć męża. Kiedy w końcu Sabina poznaje przystojnego i szarmanckiego Bronisława, ten zmienia na zawsze życie jej rodziny.

 

Rewers - zwiastun filmu

 

2. Bunt L.

W czasie nocy i balu kończącego studia na wydziale języków obcych, Loris postanawia uciec na upragniony Zachód. Zostaje jednak zdradzony, schwytany i osądzony jako więzień polityczny, który dopuścił się zdrady państwa.

 

Dramat produkcji bułgarskiej. Reżyseria: Kiran Kolarov

 

 

3. 2012

 

Film opowiada o globalnym kataklizmie, o zbliżającym się końcu świata i walce garstki ludzi o ocalenie. Science Fiction produkcji amerykańskiej, w reżyserii Rolanda Emmericha.

 

2012. Zwiastun filmu

 

4. Demakijaż

 

"Demakijaż" - to pełnometrażowy film fabularny składający się z trzech półgodzinnych filmów: "Non stop kolor" w reżyserii Marii Sadowskiej "Droga wewnętrzna" w reżyserii Doroty Lamparskiej "Pokój szybkich randek" w reżyserii Anny Maliszewskiej.

 

 

5. Polański: ścigany i pożądany

 

Kontrowersyjny dokument starający się rzetelnie przedstawić kulisy głośnego seks-skandalu z udziałem Romana Polańskiego. Bardzo na czasie...

 

 

Polański - zwiastun filmu

 

 

 

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!