Johnny Depp - człowiek o tysiącu twarzy

Bez względu na to, czy gra przystojniaka, samotnego dziwaka i czy bezwzględnego mordercę, jest świetny. Bo to po prostu Johnny Depp. Która kreacja aktora zapadła wam najbardziej w pamięć?

1. Wade "Cry-Baby" Walker w filmie "Beksa" (1990)

 

 

 

Pierwsza tak znacząca rola w życiu  Johnny'ego Deppa jako aktora. Wcześniej grywał w różnych produkcjach, ale dopiero niepokorny Beksa sprawił, że plakaty z Deppem zawisły na ścianach nastolatek na całym świecie. Lekko przerysowana historia utrzymana na granicy kiczu doskonale współgrała z tym, w czym Depp czuje się najlepiej.

 

Ciekawostką związaną z filmem jest to, że spora część fanów Depp myśli, iż on w nim śpiewał, co nie do końca jest prawdą. Johnny pewnie i by chciał, ale zamiast niego Beksa śpiewa głosem wokalisty Jamesa Intvelda. Oczywiście Depp zagrał to tak świetnie, że nikt nawet nie próbował wnikać.

 

 

 

 

 

  

 

2. Edward Nożycoręki w filmie pod tym samym tytułem (1990)

 

 

 

 

Jednym z popularniejszych przebrań na Halloween jest właśnie urocza postać Edward Nożycorękiego, którego wymyśli Tim Burton, a Johnny Depp nadał mu osobowość. Choć na pozór odrażający i niebezpieczny, Edward obnażył zakłamanie średniej klasy robotniczej lat 60. w USA.

 

Charakteryzacja do filmu trwała kilka godzin, ale efekt przeszedł do historii kina. Ciekawe również było to, iż brak w filmie happy endu. Może to i dobrze.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

3. Jack Sparrow w filmie "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" (2003)

 

 

 

 

 

 

Pamiętam, gdy pierwszy raz na ekranie pojawił się Jack Sparrow, wszyscy zadawali sobie pytanie: czy on jest pijany? Niewątpliwie był, ale postać nie Johnny Depp. Spektakularna rola pirata-nieudacznika ugruntowała wszystkich w przekonaniu, że ten facet jest genialny.

 

Producenci serii docenili tę postać i najnowsza (czwarta już) część "Piratów z Karaibów" będzie poświęcona w większości jej. Zapowiada się ciekawie, a na pewno....kasowo!

 

 

 

 

 

 

 

 

Piraci z Karaibów II - zwiastun filmu
 

 

 

4. Willy Wonka w filmie "Charlie i fabryka czekolady" (2005)

 

 

 

 

 

 

Następny film i następna rola lekko ześwirowanego ekscentryka, który chce nauczać, jak żyć. Willy Wonka to kolejna kreacja powstała w wyniku współpracy Byrtona i Deppa. Choć "Charlie i fabryka czekolady" zapiowiadała się na pozycję dla dzieci, dorośli również odnaleźli w nim coś dla siebie. W zasadzie - przeważnie oni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

5.  Sweeney Todd w filmie "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" (2007)

 

 

 

Sweeney Todd jest chyba najmniej popularną rolą Deppa, jeśli chodzi o te "dziwne". Jednym się podobał, innym nie. Jak wcześniej wspomnieliśmy, w "Beksie" Depp tylko ruszał ustami, a śpiewał kto inny. W tym przypadku aktor osobiście podjął się tego zadania, co niekoniecznie wyszło filmowi na dobre.

 

Nie można mu odebrać, że zagrał na najwyższym poziomie i po obejrzeniu mało kto miał ochotę skracać zarost.

 

 
 

 

 

 

Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
 
 

 

 

6. Szalony Kapelusznik w filmie "Alicja w krainie czarów"

 

 

 

 

 

Szalony Kapelusznik dopiero nadchodzi! Polska premiera przewidziana jest na przyszły kwiecień, ale już umieramy z ciekawości. 

 

Duet Burton i Depp znowu połączył siły, więc może tym razem trafi się Oscar?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alicja w krainie czarów. Zwiastun

 

Które wcielenie Johnny`ego Deppa jest najciekawsze?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!