Piątkowe premiery kinowe

aga
27.11.2009 11:51
Dom zły

Dom zły

Na co wybrać się z dziewczyną, mężem albo dzieckiem?

W tym tygodniu na ekrany polskich kin trafia aż 6 propozycji. Znajdzie się coś dla lubiących polskie filmy, coś zza oceanu i coś dla dzieci.

 

1. Dom Zły (Dramat, Polska / reż. Wojciech Smarzowski, wyst.: Marian Dziędziel, Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Kinga Preis)

Akcja rozgrywa się w surowej bieszczadzkiej scenerii, w zimowy, ponury dzień stanu wojennego. Milicyjna ekipa operacyjno-dochodzeniowa pod dowództwem porucznika Mroza prowadzi wizję lokalną w gospodarstwie Dziabasów. Podejrzany Środoń opowiada historię, która wydarzyła się jesienią 1978 roku, podczas burzliwej, pijackiej nocy. Mroczna, początkowo komiczna, stopniowo coraz bardziej przerażająca historia Środonia oraz Bożeny i Zdzisława Dziabasów, przeplata się ze szwindlami i przekrętami milicjantów, którzy uczestniczą w dochodzeniu.

2. Prawo zemsty (Dramat, thriller, USA / reż. F. Gary Gray, wyst.: Gerard Butler, Jamie Foxx)

Clyde Shelton jest człowiekiem, który stracił wszystko. Jego rodzina została brutalnie zamordowana, a sprawcy zbrodni pozostają bezkarni. Shelton postanawia się w brutalny sposób zemścić. Nie tylko na zbrodniarzu, który zabił jego rodzinę, ale także na tych, którzy doprowadzili do jego uniewinnienia.
 

3. Refnifer Niko ratuje świąta (Animacja, Dania, Finladia / reż. Michael Hegner, Kari Juusonen)

Małego renifera Niko samotnie wychowała mama, ponieważ jego tata jest członkiem legendarnej Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja. Niko nigdy nie spotkał taty, ale bardzo go podziwia i chciałby w przyszłości być taki jak on. Marzy o tym, aby dostać się do ekipy najbardziej odlotowych reniferów - reniferów Świętego Mikołaja. Kiedy stado głodnych wilków, któremu przewodzi Czarny Wilk, napada na renifery, Niko postanawia zwrócić się o pomoc do taty.

 

4. Ricky (Dramat, Francja / reż. Francois Ozon, wyst.: Arthur Peyret, Sergi Lopez)

W nowym filmie Ozona poznajemy Katie, która samotnie wychowuje córkę Lisę. Ponure paryskie przedmieścia, monotonna praca w fabryce, przypadkowy romans, kolejne dziecko - w tę tkankę z dramatu społecznego nagle wdziera się element absurdu: niemowlakowi zaczynają wyrastać...skrzydła.
 
Ricky - polski zwiastun
 
 
 

5. Zakładnik (Dramat, Rosja / reż. Alexey Uchitel, wyst.: Vyacheslav Krikunov, Pyotr Logachev)

Konwój rosyjskich żołnierzy wpada w pułapkę czeczeńskich gór i gubi drogę na nieznanym, wrogim terytorium. Wokół słychać eksplozje, a pociski niewidzialnego wroga przecinają powietrze. Dowódca oddziału wysyła zaprawionego w bojach Rubachina i młodego strzelca Wowkę, by pojmali jakiegoś miejscowego, który zna górskie szlaki i będzie mógł doprowadzić jego ludzi w bezpieczne miejsce. Żołnierze łapią młodego, rannego Czeczena, który, choć nie zna rosyjskiego, zdaje się rozumieć swoje zadanie. W ciągu jednego upalnego letniego dnia, to niedobrane trio musi przedostać się przez ciężki teren, co wymusza na wszystkich wzajemny szacunek i gotowość do współpracy.
 
 

6. Zdobyć Woodstock (Muzyczny, komedia, USA / reż. Ang Lee, wyst.: Demetri Martin, Emile Hirsch)

Elliot Tiber pracuje w Greenwich Village jako dekorator wnętrz. Pewnego lata postanawia pomóc rodzicom w prowadzeniu niedaleko Woodstock podupadającego motelu. Tego lata, 1969 roku jego życie diametralnie się zmieni. W wyniku kilku zbiegów okoliczności przyczynia się do zorganizowania pierwszego kultowego koncertu w Woodstock, w trakcie którego Amerykanie protestowali przeciwko wojnie w Wietnamie. Latem 1969 roku rozpoczęła się obyczajowa rewolucja w USA, a Elliot znajduje się w samym środku tych wydarzeń.

 

 

 

Więcej o:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!