Piątkowe premiery kinowe

Nowy film Polańskiego wchodzi dziś do kin. Co jeszcze?

 

1. Autor Widmo (thriller, koprodukcja / reż. Roman Polański, wyst.: Pierce Brosnan, Olivia Williams)

Bohaterem filmu jest "Ghostwriter" - pisarz, który za pieniądze tworzy dla innych, oddając prawa do swego dzieła. Zostaje zaangażowany do napisania w imieniu byłego premiera Wielkiej Brytanii pamiętników. W trakcie prac nad książką, odkrywa sekrety, przez które znajduje się w śmiertelnym zagrożeniu.

 


 

2. Pozdrowienia z Paryża (sensacyjny, USA / reż. Pierre Morel, wyst.: John Travolta, Jonathan Rhys-Meyers)

Młodemu agentowi amerykańskiej ambasady w Paryżu zostaje przydzielony nowy partner. Okazuje się, że jest to agent wysłany do Paryża, aby udaremnić atak terrorystyczny.

 

 


 

3. Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna (przygodowy, USA / reż. Chris Columbus, wyst.: Logan Lerman, Rosario Dawson)

Dwunastoletni chłopiec odkrywa, że jest potomkiem greckiego boga. Od tego momentu jego życie staje się wielką fantastyczną przygodą.

 

 

 


 

4. Uwikłani (dramat, USA / reż. Tom Kalin, wyst.: Julianne Moore, Stephen Dillane)

Scenariusz powstał na podstawie powieści Natalie Robinson i Stevena M. L. Aronsona. Film opowiada historię rodziny Baekeland. Cenieni jako wynalazcy tworzywa sztucznego o nazwie bakelit, mniej znani byli z zamiłowania do morderstw i seksualnych obsesji. Moore wcieli się w postać Barbary Daly, która dostaje się do rodziny Baekelandów poprzez małżeństwo. Za sprawą niezmierzonego bogactwa wynalazców także ona prowadzi szalone życie nie wolne od zbrodni.

 

 

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!