Piątkowe premiery kinowe

Co ciekawego możemy już od dziś zobaczyć w kinach?

 

1. Wyspa tajemnic (thriller, USA / reż. Martin Scorsese, wyst.: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo)

Historia dwóch szeryfów federalnych, którzy zostają wysłani na odległą i opustoszałą wyspę na Zatoce Bostońskiej, aby zbadać tajemnicze zniknięcie morderczyni ze szpitala dla psychicznie chorych więźniów.

 

 


 

2. Kwiat pustyni (dramat, Austria, Niemcy, Wlk. Brytania / reż. Sherry Horman, wyst.: Liya Kebede, Sally Hawkins)

Kiedy w wieku 13. lat Waris Dirie ucieka przed zaaranżowanym małżeństwem, nie przypuszcza nawet, dokąd zaprowadzi ją ta odważna decyzja i sprzeciw wobec woli ojca. W dniu, kiedy opuszcza obozowisko nomadów, rozpoczyna się bowiem jej fascynująca podróż z afrykańskiej pustyni na prestiżowe wybiegi mody i strony luksusowych pism dla kobiet. Urodzona w Somalii, w rodzinie pasterzy kóz Waris Dirie zostaje jedną z najlepszych modelek świata.

 


3. Wszystko o Stevenie (komedia, USA / reż. Phil Traill, wyst.: Sandra Bullock, Bradley Cooper)

Komedia romantyczna, która rozpoczyna się od randki w ciemno. Główna bohaterka już po tym pierwszym spotkaniu zakochuje się i postanawia śledzić swojego wybranka (kamerzysta CCN) podczas jego podróży po całych Stanach.

 


4. Mistyfikacja (kryminał, Polska / reż. Jacek Koprowicz, wyst.: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr)

Główny bohater filmu, Łazowski, po wydarzeniach marca 1968 r. zostaje wydalony z Uniwersytetu Łódzkiego. Przed odbyciem służby wojskowej w kampanii karnej, ratuje go propozycja pracy w SB. Wyjeżdża do Zakopanego śledzić poetę związanego z opozycją. Poznana w Zakopanym Zuza przekonuje go Witkacy żyje.

 


5. Zanim przeklną nas dzieci (dokument, Francja / reż. Jean-Paul Jaud)

Ołów, kadm, azotyn, nitryt, rtęć, pestycydy, wzmacniacze smaku, przeciwutleniacze, konserwanty - to nie przepis na mieszankę wybuchową, to tylko niektóre ze składników przeciętnego obiadu, składającego się z zupełnie normalnych produktów: fasolki, kiełbasek, chleba, sera, wody... Dokument próbujący uświadomić ludziom jak bardzo dzisiejsza żywność naszpikowana jest chemikaliami.

 

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!