Oni już nagrali piosenkę o sobotniej tragedii

13.04.2010 17:00
Raper Doniu oraz zespół Ich Troje nagrali specjalne utwory ku pamięci ofiar pod Smoleńskiem.

 

Raper Doniu, poruszony sobotnimi wydarzeniami, nagrał wczoraj utwór ku pamięci ofiar tragedii na lotnisku w Smoleńsku. Wraz z nagraniem przesłał oświadczenie:

 

(...) Postanowiłem nagrać prosty numer, w którym szczerze opiszę ten tragiczny dla mnie dzień, własne odczucia i emocje aby je po prostu z siebie wyrzucić. Po prostu mam dość noszenia ich w sobie. Zwykle, jak większość moich ludzi nie cierpię i nie jestem przyjazny klasie politycznej oraz ich rozgrywkom na lokalnej scenie. Obserwuję, ale nie pasjonuję się rolami i wypowiedziami dysydentów w szeroko pojętych kwestiach społeczno-politycznych. Po prostu jestem Polakiem, kocham swoją ojczyznę i współczuję innym Polakom. Dlatego nagrałem "Czarną Sobotę"." Doniu.


Doniu "Czarna sobota":

 

 

 

 

Dzisiaj swój utwór poświęcony ofiarom zaprezentowała także grupa Ich Troje.

 

Ich Troje "Requiem/Katastrofa w Smoleńsku":

 

 

Komentarze (2)
Zaloguj się
 • avatar

  maniutka1981

  Oceniono 6 razy 6

  W sercach żal i smutek, a w głowie ciągłe niedowierzanie, że to naprawdę się zdarzyło. Żadne słowa nie ukoją bólu, jaki teraz przeżywają Rodziny Wszystkich tragicznie Zmarłych... [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*] [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*] [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*] [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*] [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*] [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*] [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*] [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*] [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*] [*][*][*][*][*][*] "Gdy Pan potrząsa drzewem twojego życia (narodu) tak, że liście spadają, wtedy pragnie tylko tego, abyś przez gołe gałęzie tym lepiej widział błękit nieba..." Cześć i Chwała Ich Pamięci...

 • avatar

  kaen

  Oceniono 6 razy 6


  Ziemio smoleńska, lesie katyński
  Zbierasz plon z narodu naszego
  To Polsce, a nie tobie bliscy
  Po co ci to... i dlaczego
  Zostawiasz ból i żałobę
  Złą wieścią obiegasz świat
  Chcesz sławy dodać sobie?
  Po co ci ...elity naszej kwiat
  Zadajesz rany co się nie goją
  Ozdabiasz flagę żałobnym kirem
  Byłeś narodów niezgody solą
  Po co ci to... i jeszcze ile...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!