Powrót Edyty Bartosiewicz

12.07.2010 15:00
Edyta Bartosiewicz będzie kolejną gwiazdą Orange Warsaw Festival.
Wokalistka wystąpi solo po raz pierwszy od 10 lat.


Artystka zaśpiewa kilka utworów z nowego albumu, jednak przede wszystkim przypomni największe hity. Wystąpi pierwszego dnia imprezy obok Courtney Love, której jest wielką fanką.

Edyta Bartosiewicz to jedna najpopularniejszych polskich wokalistek lat 90. W 1990 roku pojawił się jej pierwszy longplay "The Big Beat". Krążek nie zdobył jednak takiej popularności jak jej kolejne, solowe wydawnictwa. Wydana w 1992 roku płyta "Love" przyniosła jej pierwsze poważne sukcesy. Artystka otrzymała Bursztynowego Słowika na festiwalu w Sopocie. Album "Sen", który miał premierę w 1994 roku przyniósł jej tytuł najlepszej wokalistki, Paszport Polityki i platynę. To właśnie z niego pochodzą utwory "Koziorożec" czy "Sen". Rok później do sklepów muzycznych trafił kolejny krążek artystki "Szoknshow", który odniósł podobny sukces. W 1996 roku został nagrodzony Fryderykiem, wylansował kilka hitów, jak "Szał', "Zegar", "Ostatni", "Na nic gniew" i uzyskał status platyny. Po dwuletniej przerwie wydany został kolejny longplay "Dziecko", który promowany był singlem "Jenny". Krążek w bardzo krótkim czasie stał najczęściej kupowanym albumem w Polsce, a do Bartosiewicz trafiła kolejna platyna i kolejny Fryderyk. Niespełna półtora roku później pojawiło się wydawnictwo "Wodospady", za które wokalistka dostała cztery nominacje do Fryderyków. Podsumowaniem kariery była płyta "Dziś są moje urodziny - The Best Of", na której znalazły się jej największe przeboje oraz dwa nowe kawałki - "XXI wiek" i "i Mistrz".

Bartosiewicz udzielała się również gościnnie na krążkach innych artystów: Wojciecha Waglewskiego, zespołu Róże Europy, Acid Drinkers, Hey. Pisała m.in. teksty dla Justyny Steczkowskiej, współpracowała z Anitą Lipnicką, nagrała z Kazikiem przebój "Cztery pokoje", z Agresivą 69 piosenkę do filmu "Egoiści" Mariusza Trelińskiego i z Krzysztofem Krawczykiem utwór "Trudno tak".

Festiwal odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia w Warszawie. Pierwszego dnia wystąpią m.in. Hole, White Lies, Kim Nowak i Kumka Olik, drugiego - Nelly Furtado, Mika, Aurora Dione i Agnieszka Chylińska.

Cena normalnego biletu (na płytę) wyniesie 59 złotych za dzień pierwszy i 99 złotych za dzień następny. Szczegóły na oficjalnej stronie.źródło:megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!