Nowa Cyndi Lauper już we wrześniu

04.08.2010 17:30
27 września ukaże się w Polsce nowy album legendarnej, amerykańskiej wokalistki Cyndi Lauper zatytułowany "Memphis Blues".

 

Na płycie znajdzie się 12 coverów standardów bluesowych, nagranych przez Lauper z towarzyszeniem gwiazd muzyki blues: BB Kinga, Allena Toussainta, Jonny'ego Langa i Charliego Musselwhite'a.


"Jest to płyta, jaką chciałam nagrać od lat" - powiedziała Cyndi Lauper. "Zadbałam o dokładny dobór piosenek i gości, których zawsze podziwiałam. Gdy usłyszałam Allena Toussainta w "Shattered Dreams" wiedziałam, iż tworzymy coś wyjątkowego".W dniu amerykańskiej premiery album trafił na pierwsze miejsce zestawienia najlepiej sprzedających się płyt bluesowych magazynu Billboard i liderował tej liście przez 3 kolejne tygodnie.


Na płycie znalazły się następujące utwory:


1 . I'm Just Your Fool (feat. Charlie Musselwhite)
2. Shattered Dreams (feat. Allen Toussaint)
3. Early in the Morning (feat. Allen Toussaint & B.B. King)
4. Romance in the Dark
5. How Blue Can You Get (feat. Jonny Lang)
6. Down Don't Bother Me (feat. Charlie Musselwhite)
7. Don't Cry No More
8. Rollin and Tumblin' (feat. Kenny Brown and Ann Peebles)
9. Down So Low
10. Mother Earth (feat. Allen Toussaint)
11. Cross Roads (feat. Jonny Lang)
12. Wild Women Don't Get the Blues


Cyndi Lauper to jedna z największych gwiazd amerykańskiej muzyki rozrywkowej ostatnich 30 lat. Ma na swym koncie 25 milionów sprzedanych albumów, 13 nominacji do nagród Grammy i 18 MTV Music Awards. Na swym koncie ma wiele przebojów, z których najbardziej znane to: "Girls Just Wanna Have Fun", "True Colours" czy "I Drove All Night".

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!