Kult gwiazdą akustycznego koncertu "MTV Unplugged"

18.08.2010 15:20

Fot. Agnieszka Kosiec / AG

Kult to czwarty polski wykonawca, który zagra koncert z kultowej serii występów "bez prądu"- "MTV Unplugged".

Wydarzenie zostanie zarejestrowane pod koniec września w Warszawie. Na koncert zapraszają MTV Networks Polska, SP Records oraz Nokia Poland.


Kult jest czwartym - po Kayah, Hey oraz Wilkach - polskim wykonawcą, który zaprezentuje swoją twórczość w specjalnym koncercie z serii "MTV Unplugged". Formacja, która od lat uchodzi za jeden z najlepszych zespołów koncertowych w kraju, po raz pierwszy zaprezentuje się publiczności w całkowicie akustycznej odsłonie, w specjalnie przygotowanym wyborze utworów z bogatej dyskografii, liczącej 14 płyt. To, jakie kawałki grupa wykona, okaże się dopiero w dniu występu.


"MTV Unplugged" to koncerty znanych artystów, nagrywane z użyciem głównie instrumentów akustycznych. Cykl zapoczątkowany został występem Jona Bon Jovi i Richiego Sambory w 1989 roku, a do najsłynniejszych należą koncerty Nirvany, Pearl Jam, R.E.M., Alicii Keys i innych. Również polskie "MTV Unplugged" cieszyły się ogromną popularnością wśród fanów muzyki, a wydawnictwa CD oraz DVD z zapisami występów zdobyły status złotych lub platynowych płyt.


Partnerem koncertu "MTV Unplugged Kult" jest Nokia Poland.

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!