Posłuchaj nieznanego Bruce

15 listopada w sprzedaży ukażą się dwa wydawnictwa nawiązujące do jednej z najgłośniejszych płyt Bruce'a Springsteena - "Darkness on the Edge of Town". W zestawach nie zabraknie nieznanych dotąd nagrań Amerykanina.

Pierwszym wydawnictwem jest "The Promise: The Darkness On The Edge Of Town Story" składający się z 3 płyt CD i 3 płyt DVD oraz 80-stronicowego wydawnictwa wzorowanego na notesie Bruce Springsteena z tamtych lat. Dzieło będzie dostępne także w opcji 3CD + 3 płyty Blu-ray.

Nabywcy "The Promise: The Darkness On The Edge Of Town Story" otrzymają cyfrowo zremasterowany album "Darkness On The Edge Of Town" (CD 1), 21 wcześniej niepublikowanych utworów, o których Bruce Sprigsteen mówi, że 'mogły/powinny były się ukazać po pycie "Born To Run", a przed "Darkness " (CD 2 i CD 3). Utwory te zostały cyfrowo odświeżone oraz współcześnie dograno do nich drobne korekty, czasem nowy wokal Bossa.

Wśród trwających blisko 6 godzin materiałów filmowych znajdziemy: 90-minutowy film dokumentalny "The Promise: The Making of 'Darkness on the Edge of Town'" (DVD/BD 1), który 14 września zostanie zaprezentowany podczas festiwalu filmowego w Toronto. W filmie znalazło się wiele archiwalnych ujęć z czasów nagrywania albumu "Darkness On The Edge " oraz współczesnych wypowiedzi Bruce Springsteena i innych osób pracujących w 1978 roku nad czwartym albumem Bossa.

Druga płyta wideo zawiera nietypowy występ (bez udziału publiczności) jaki odbył się w Paramount Theater w Asbury Park w 2009 roku, gdzie Bruce Springsteen & The E Street Band zagrali na żywo cały materiał z płyty "Darkness On The Edge Of Town". Występ ten został sfilmowany w technice HD i według twórców dobrze oddaje surową atmosferę "Darkness On The Edge ". Na tej samej płycie znajdziemy też 12 archiwalnych utworów nakręconych podczas koncertów w latach 1976-78.

Na trzecim dysku wideo znajdzie się sfilmowany w 1987 roku koncert Bruce Springsteena & The E Street Band w Houston, składający się aż z 26 utworów.

Numerem promującym to wydawnictwo jest niepublikowany dotąd "Save My Love", którego można już odsłuchać na stronie wokalisty. Tam też znajduje się zwiastun filmu.

Równolegle z 6-płytowym boksem do sprzedaży trafi zestaw "The Promise", który składać będzie się z dwóch płyt CD lub czterech winyli.

Album "Darkness on the Edge of Town" pierwotnie ukazał się w czerwcu 1978 roku. Ostatnie studyjne dzieło artysty to "Working On A Dream" ze stycznia 2009 roku.


megafon.pl

 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!