Sen - wyznacznik twojej inteligencji

Najnowsze badania dowodzą, że czas snu odzwierciedla inteligencję.


Gdy lubisz nocny tryb życia, jesteś wtedy bardziej aktywny i twoja dyspozycja jest lepsza niż normalnie, znaczy, że masz wyższy poziom IQ.  Kiedy jednak kładziesz się tuż po zmroku to twoja inteligencja pozostawia wiele do życzenia.

Sen jest podstawową potrzebą człowieka. Jego brak może powodować otyłość, a także być przyczyną otępienia sprawności umysłowej.

Jednak ostatnie odkrycia są niewiarygodne. Otóż jest silne powiązanie snu i inteligencji, które można już dostrzec u naszych przodków.  Działania praczłowieka ograniczały się do działań dziennych. Z kolei przestawienie się na nocny tryb życia nastąpiło w dobie ewolucji. Powstały wtedy człowiek wykazywał wyższy poziom poznawczy.

Są jednak minusy "nocnych inteligentów". Psycholog Marin Giamnietro udowodnił, że człowiek aktywny nocą jest mniej wiarygodny, niestabilny emocjonalnie, a także bardziej cierpi z powodu depresji, uzależnień i zaburzeń odżywiania. Z kolei mamy dobrą wiadomość dla miłośników dziennych działań. To grupa osób sumiennych.

Oczywiście należy wspomnieć, że preferencje snu są dziedziczone genetycznie, zatem nie można sprowadzać wszystkiego do tej teorii.

A jak mają się do tego zwierzęta? Jedne śpią z otwartymi oczami - krowy, inne na stojąco - konie, a ptaki mogą też w locie. Istna różnorodność. Co do parametrów snu, tu prawdziwa rewolucja. Na przykład nietoperze śpią 19,5 godziny co 24 godziny, podczas gdy osioł potrzebuje jedynie 3 godzin żeby się wyspać.

Zatem powiedz mi, czy jesteś człowiekiem sową, czy rannym ptaszkiem, a powiem ci kim jesteś...:)

 

winnipegfreepress.com


SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!