Nergal znalazł dawcę

Cierpiący na białaczkę frontman Behemoth niedługo zostanie poddany przeszczepowi szpiku kostnego. Nergalowi udało się znaleźć dawcę.

 

Muzyk wystosował oświadczenie, w którym podzielił się szczęśliwą wiadomością.

- Wciąż ze szpitalnego łóżka, ale w już naprawdę niezłej kondycji piszę, żeby poinformować was o moim stanie zdrowia i dalszych etapach leczenia - czytamy w notce od wokalisty. - W chwili obecnej jestem po czwartej, ostatniej chemii i ponad 3-miesięcznym pobycie w szpitalu. Całą terapię przeszedłem jak burza choć nie obyło się bez kilku poważnych "dołków".

 

Tym samym zamykam etap leczenia farmakologicznego i niedługo rozpoczynam naświetlania, następnie zaś czeka mnie przeszczep szpiku. Tak, tak, mamy dawcę! Po wielomiesięcznych poszukiwaniach, fundacja znalazła osobę, której genotyp jest identyczny z moim. Byłoby trudno to osiągnąć gdyby nie wsparcie ogromnej liczby osób.

 

Przede wszystkim muszę wyrazić swój wielki podziw dla mojej cudownej i oddanej narzeczonej, Dorotki. Nie zważając na przeciwności losu, komentarze opinii publicznej, niejednokrotnie małe i żałosne, stawała na głowie żeby pomoc mi i wielu innym ludziom. Twoja pomoc jest nieoceniona. Dziękuję Ci i kocham Cię. Głębokie ukłony w kierunku fundacji DKMS za profesjonalizm i oddanie sprawie!

 

W imieniu swoim i wszystkich chorych pragnę podziękować każdemu, kto zarejestrował się w banku szpiku, niezależnie od miejsca pochodzenia, koloru skóry czy wyznania. Na całym świecie odbywały się charytatywne koncerty, ludzie z branży, zespoły i przede wszystkim fani zaangażowali się w akcję z totalnym oddaniem. Jesteście wielcy!

 

Dzięki któremuś z was możliwy jest mój przeszczep, ale pamiętajcie, że swoją postawą możecie uratować wielu innych potrzebujących dlatego apeluję: nie przestawajcie! Marsz ku zwycięstwu trwa! Rogi w górę!

 

Dorobek Nergala i grupy Behemoth zamyka longplay "Evangelion", który miał premierę w sierpniu 2009 roku. Do rąk fanów trafiło właśnie DVD zespołu "Evangelia Heretika". Dziś, 8 listopada, w stołecznej Kinotece będzie można zobaczyć pochodzący z wydawnictwa koncert "Live In Warsaw 2009" oraz dokument z trasy po Polsce "Evangelia Nova".

 

 

 

A to jeden z utworów z płyty "Evangelia Nova":

 

 

 

megafon.pl

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!