Ślimaki i narkotyki

Eksperymenty przeprowadzone na ślimakach pozwalają zrozumieć naukowcom, jak amfetamina zwiększa pamięć u ludzi.

 

Dwaj naukowcy z Uniwersytetu z Calgary postanowili sprawdzić, co się dzieje jeśli ślimaki będą pod wpływem metamfetaminy, a następnie wetknie się w nie kij utrudniając w ten sposób oddychanie.

 

Uczeni umieścili narkotyki w stawie i obserwowali reakcję mięczaków. Jak się okazało narkotyki wysoce uzależniły ślimaki. Zwiększyły ich poczucie własnej wartości, wzbudzały euforię, a także sprawiały przyjemność seksualną.

 

Następnym krokiem badania, było sprawdzenie pamięci zwierząt. W tym celu badacze zmieniali poziom tlenu w stawie, a następnie grzebali w nich kijami, sprawdzając reakcję.

 

Duszący się ślimak oczywiście miał rozszerzoną rurkę służącą do oddychania, ale jeszcze bardziej walczył o życie. Trzeba powiedzieć, że eksperyment z kijami, jest najczęstszą metodą stosowaną przez biologów do testowania inteligencji (pamięci) ślimaków.

 

Ostatnim krokiem są badania w laboratorium. Naukowcy nadal zanurzali ślimaki w różnych mieszankach, sprawdzając reakcje. Wniosek jest jeden: wspomnienia powstałe pod wpływem narkotyków jest trudniej zapomnieć.  Tym samym może być to klucz do zrozumienia jak amfetamina zwiększa pamięć u ludzi.

 

 

 

za theregister.com.uk

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!